İçeriğe geç

Geldiği Hale Yazık

Geçtiğimiz sezonun ortasında başlayan Sen Anlat Karadeniz, yayın akışına çok hızlı bir giriş yapmıştı. Çarşamba günleri kimse Diriliş Ertuğrul’un karşısına çıkamazken, Osman Sınav yapımlı dizi çıkmıştı.

Bu fragmanla hayatımıza giren dizi de, kadına şiddeti bize en güzel şekliyle, hâla daha kadına şiddetin devam ettiğini bize anlatmıştı. Zaten diziyi Osman Sınav yapıyor, o anlatırsa güzelce anlatmıştır, diye de, Türkiye Çarşamba akşamı Diriliş’e rağmen, ATV’de yayınlanan bu diziye geçmişti.

Her şey çok güzel gidiyordu. Ta ki, o haber gelene kadar.

Sen Anlat Karadeniz’de Senaristler Değişti

Dizi de deprem etkisi yaratan bir haber oldu. 1. sezonda hiç bir bölümünü kaçırmadan izleyen ben, 2. sezonun ilk bölümünü izlemek için, ATV’yi açtım. Senarist değişikliği o kadar belli olmuş ki, Tahir Kaleli neredeyse, bölümün tamamını denizde geçirdi. Bu yalnızca beni değil, seyirciyi de germiş olmalı.

Tadında Bırakarak Final Yapmalı

Öykü Gürman

Haftalık reyting sıralamasına baktığımız zaman, dizinin artık final yapması gerektiğini anlıyoruz. Geçtiğimiz sezon birinci, en kötü ikincilikle haftayı dolduran ve reytinglerde uzun yıllar sonra, 20’lik oranlara çıkan dizi şuan %6.80 reytingle 10. sıraya geriledi.

Geçtiğimiz hafta %7.61 ile 8. sıradayken, bu hafta 3 sıra daha gerileyerek 10. sıraya düştü. Senarist değişikliği, her yapım için iyi sonuç vermez, ama bu hatanın düzeltilmesi için ya eski senaristlerle anlaşma yapın, ya da bu sezon sonunda diziyi bitirin.

M. Çağatay Kılınç

M.cagatay.09@hotmail.com

F: http://www.facebook.com/aydinliyazar
T: http://www.twitter.com/aydinliyazar
İ: http://www.instagram.com/aydinliyazar

 

 

Tarih:Magazin

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir