İçeriğe geç

YSK Kararını Verdi

Yüksek Seçim Kurulu iftara dakikalar kala, İstanbul için kararını açıkladı. Seçimlerin iptal edilmesini ve yeniden seçimin 23 Haziran 2019 tarihinde yapılmasına karar verdi.

CHP’li Seçmen Sinirlendi 

Bazı CHP’li seçmenler, ”YSK kul hakkı yiyerek, iftar mı açtı?” diye yazdı. Hani diyorlardı ya; ”Seçimi hakkımızla aldık.” gibisinden… Ben camiye gitmeden önce, evde ya da ofiste abdestimi alırım ve ardından camiye giderim. Camiye vardığımda da, abdestimden şüphe olmadığı için, direk içeri girer ve namazımı kılarım. Şimdi CHP’li kardeşlerime sesleniyorum. Abdestinizden şüpheniz yoksa, seçimde gider, oyunuzu kullanırsınız.

Ekrem İmamoğlu

İftar yemeğinde açıklama yapan Sn. Ekrem İmamoğlu ise, ”YSK’nın resmi açıklamasını bekleyeceğim.” dedi. Şimdi, YSK resmi açıklama yapar yapmasına da, rengin atmış gibi, oruç başına mı vurdu, yoksa gerçekten seçimde bir hile mi döndürdün? Eğer zaten hile döndürmeden seçimi kazandıysan, korkma yine kazanırsın. Bu durum da, ak partilileri diktatör, seni ise mağdur bir başkan yapar. Ancak, seçime gerçekten hile karıştırdıysanız ve 23 Haziran’da seçimi kaybederseniz, bence Sn. İmamoğlu siyaseti o zaman bırakmanızı tavsiye ederim. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu ise, zaten siyaseti bırakmalı.

CHP İBB’yi Kaybederse

Cumhuriyet Halk Partisi, İstanbul’da yenilenecek olan seçimleri kaybederse, ne söyleyeceklerini az çok hepimiz tahmin ediyoruz.

  1. Bu seçimin tek kazananı var, o da Cumhuriyet Halk Partisidir. Sn. Erdoğan, sonuçları hazmedemedi, YSK’ya baskı sonucu seçim yeniletti.
  2. YSK tarafsızlığını koruyamamıştır. Bizim aldığımız seçimleri, AKP’ye resmen vermiştir.
  3. Bu seçimin tek kaybedeni var, o da Recep Tayyip Erdoğan’dır.

CHP bu ve bunun gibisinden, örnekler tabiki daha da çoğaltılabilir, saçmalıklar düzecektir. Seçime hile karıştırdık, bu belgelendi ve yenilenen seçimlerde kaybettik, diyecek hali yok tabi.

Recep Tayyip Erdoğan
T.C. Devlet Başkanı

Cumhurbaşkanı Sn. Erdoğan’ın, ama belediye başkanlığı dönemi olsun, ama başbakanlığı dönemi olsun, hem İstanbul’da, hem de Türkiye’de çalışmalarını beğenerek takip ettiğim, bir siyasi liderdir. Türkiye’yi hem yerel, hem de genel olarak kalkındıran bir isimdir, Recep Tayyip Erdoğan. Şimdi bu yazdıklarımdan bana, taraflı diyenleriniz çıkacaktır. Saygı duyarım. Ancak, elinizi vicdanınıza koyun ve cevap verin. Doların 6.08 olduğu şu dakikalarda, herkesin ekonomi kötü, iş olmuyor dediği zaman diliminden bahsediyorum. Hepimiz, 3 Haziran günü, sevmediğiniz, hatta alçaklaşarak hakaretlerde bulunduğunuz, Başkan Tayyip Erdoğan’ın, bayramda verdiği ikramiyeyi çekmeye gideceksiniz.

Hizmet tabiki yapacak diyenlerle, tartışmaya girmeyeceğim. Muhalefet partisine destek veren değerli kardeşlerim, elinizi vicdanınıza koyarak cevap verin. Ankara’da yenilgisini kabul eden Cumhurbaşkanı, İstanbul’da kabul etmiyor. Evet haklısınız, dünya İstanbul’dan yönetiliyor, ama tarafsızca bakarak cevap verin, hiç YSK’yı zora sokacak bir konuşma işittiniz mi? Cumhurbaşkanını geçtim, Ak Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sn. Binali Yıldırım’ın böyle bir konuşmasına şahit oldunuz mu? Olmadınız. Herkes YSK’nın kararına saygılıyız dedi, siz de saygılı olmalısınız.

Hepimizin YSK’nın kararına saygımız sonsuz. Bekleyip göreceğiz, İstanbul’da seçimi kim alacak. Tüm dünya takip ediyor olacak.

Saygılarımla

M. Çağatay Kılınç

M.cagatay.09@hotmail.com

F: http://www.facebook.com/aydinliyazar
T: http://www.twitter.com/aydinliyazar
İ: http://www.instagram.com/aydinliyazar

Tarih:GündemSiyasetSon Dakika

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir