İçeriğe geç

Hızır’dan Başkası Olmaz

 

Oktay Kaynarca

Hepinizin bildiği üzere, geçtiğimiz pazartesi günü, Oktay Kaynarca’nın hayat verdiği Süleyman Çakır karakterinin, 15. Sene-i Devriyesiydi. Sosyal medya mecralarından Twitter‘da da, #süleymançakır hashtag’i ile TT’ye yükseldi. İlk defa sanal bir karakterin, diziden ölerek ayrılması sonucu, ülkede taziye mesajları yayınlandı, gıyabında cenaze namazı kılındı ve hayır lokmaları döküldü. Bu Oktay Kaynarca için de bir gururdur. Ancak, bugünkü konumuz bu değil, Hızır Çakırbeyli…

Hızır Çakırbeyli Diziden Ayrılıyor mu?

Sanırım dünyanın en saçma sorusu; ”Hızır Çakırbeyli diziden ayrılıyor mu?” sorusudur. Salı günü bir arkadaşımla telefonda konuştuk. O nereden duyduysa duymuş, bana Oktay Kaynarca’nın diziden ayrılıp ayrılmayacağını sordu. Ben bu soru karşısında biraz şaşırdım, biraz saçma buldum. Şaşırma sebebim, böylesi bir saçmalığa, o arkadaşımın inanmasıydı. Saçmalık derecesi ise, başrolün diziden çıkmasına ihtimal verilmesiydi.

Başrolün diziden ayrıldığına örnek verebilir miyiz? Elbette veririz. Yılan Hikayesi dizisinde başrol oyuncusu Meltem Cumbul, diziden çıkartılmıştı. Kurtlar Vadisi’nde Özgü Namal diziden çıkarılmıştı… Bu örnekleri çoğaltabiliriz. Ancak, şunu atlamayalım; Bu isimler başrolü paylaşıyordu. Kurtlar Vadisi’nden, Süleyman Çakır çıkartılmıştı diyebilirsiniz, ancak orada başrol Polat Alemdar’a aitti. İlk bölümlerini tekrar izlemenizi tavsiye ederim.

Neyse, uzatmadan konuma devam edeyim. Oktay Kaynarca burada, başrol oyuncusu. Yani dizinin kemiği. Trenin makinisti, ülkenin cumhurbaşkanı gibi birşey… (Buradaki ülkenin cumhurbaşkanını Oktay Kaynarca diyormuşum gibi çarpıtmayınız lütfen.) Arkadaşımın duyumuna göre, Hızır Çakırbeyli çıkacakmış, yerine Polat gelecekmiş. Yok efendim daha neler? O da arkadaşından duymuş, arkadaşı internetten okumuş… Bla bla bla… Gazeteler bile yeri geliyor, yalan haber yapıyor. Siz buna nasıl inandınız?

Necati Şaşmaz şuan Show TV’de yayınlanan, Nöbet dizisinin senarist ve yapımcılığını yapıyor. Kardeşi Raci Şaşmaz Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin senarist ve yapımcılığından ayrıldı. Pardon da, Necati diziye nasıl girecekmiş? Ortaya bir yalan çıkarırken de, biraz inandırıcılığı olsun derim. İnsanları lekemeden, rencide etmeden, kırgınlık yaratmadan, laf atın. Hatta hiç atmayın… Zira Kaynarca dediğiniz adam, oyunculuğun zirvesinde bir adam…

M. Çağatay Kılınç

E-Posta: M.cagatay.09@hotmail.com
İnstagram: http://www.instagram.com/aydinliyazar
Twitter: http://www.twitter.com/aydinliyazar
Facebook: http://www.facebook.com/aydinliyazar

Tarih:Magazin

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir