İçeriğe geç

Dizi Dünyasında Bir Hafta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İnternetin hayatımıza girmesiyle, hiç tartışmasız tüm her şey etkilendi. Mesela sinema, mesela dizi, mesela siyaset, mesela, mesela, mesela… 

Uzun olan reklamlar, haliyle canımız sıkar oldu. Bir dizi, neredeyse tüm gecemizi elimizden alır oldu. Hâl böyle olunca, herkes birden youtube, puhu tv, netflix gibi sosyal medya mecralarına geçiş yaptı.

Nerede o eski diziler

Tartışmasız, hep bu cümleyi duymuşuzdur. Nerede o eski diziler. Ben hatırlıyorum, Deli Yürek, Kurtlar Vadisi ve Acı Hayat gibi dizilerin yayınlandığı günler, evlere misafir kabul edilmez, o gün akşam evden bir yere gidilmezdi. Neden çünkü, youtube bu kadar yaygın değildi.

Gelelim Geçen Haftanın Karnesine

Nöbet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nöbet, dizisinden başlamak istiyorum. İlk bölümü izlemeyi çok istesem de, henüz izleyemedim. Bu yüzden, üzerinde fazla durmayacağım. Necati Şaşmaz’ın merakla beklenen dizisi, reytinglerde beklenen ilgiyi pek göremedi. Bir dizinin tuttu olarak sayılabilmesi için, en az 5.0 reytinge ihtiyacı vardır. Nöbet ise, 4.32 ile 21. sırada yayın hayatına merhaba dedi.

Engin Altan Düzyatan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tartışmasız son yılların en çok izlenen dizisi Diriliş Ertuğrul, tahtını korumaya devam etmekte.  Geçtiğimiz sezon Sen Anlat Karadeniz dizisinin çıkmasıyla birlikte, tahtında bir sallantı yaşasa da, Karadeniz’in senarist değiştirmesini fırsat bilerek, tekrar zirveye yerleşti.

Sen Anlat Karadeniz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Geçtiğimiz yıl, en çok takip ettiğim dizilerden birisi Sen Anlat Karadeniz’di. Bu sezon ilk bölümünü izledim. Bana bir şey anlatamayınca, bende yol verdim. Belkide bir anlık havaydı ve söndü gitti.

Bu dizi ile ilgili, birçok Trabzon’lu, hatta Karadeniz’li arkadaşlarım, Trabzon’u doğru bir şekilde vermediğini savunuyor. Geçtiğimiz hafta ise, 5. sıraya gerileyerek, bu yılki düşüşünü korumakta iddialı gibi görünüyor.

Oktay Kaynarca – Tarık Ünlüoğlu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yayınlandığı ilk yıl, Çakır geri döndü havası uyandıran ve birçok oyuncusunu Kurtlar Vadisi dizisinden alan, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz ise, yıllara rağmen ilk 10’da yerini koruyor. Dizinin başına bu yıl gelmedik kalmadı ama, dizi hâla yıkılmadı ayakta. Çok aşırı derecede de fanları mevcut.

Bilmeyenler için söyleyeyim, dizi el değiştirdi. Yani, yapımcısı Raci Şaşmaz’dan alındı, ATV iç yapımlara devredildi.

Arka Sokaklar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Zamanlar Çukurova, Kadın ve Arka Sokaklar ise, 2-3 ve 4. sıraları paylaşmış vaziyette ard arda geliyor. Bir nesli büyüten Arka Sokaklar, yıl bazlı zaman zaman kan kaybetse bile, adeta küllerinden yeniden doğuyor.

Pazartesi görüşmek üzere…

M. Çağatay Kılınç

E-Posta: M.cagatay.09@hotmail.com
İnstagram: http://www.instagram.com/aydinliyazar
Twitter: http://www.twitter.com/aydinliyazar
Facebook: http://www.facebook.com/aydinliyazar

Tarih:Magazin

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir