İçeriğe geç

Kadıköy’ün Başkan Adayı

Emre Kınay (Oyuncu)
İyi Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı

Yerel seçimler yaklaşırken, partiler neredeyse her yerin adayını belirledi. Bugün son dakika haberi olarak ise, Emre Kınay’ın Kadıköy’e aday olmasıydı. Herkes tarafından şaşkınlıkla karşılansa da, akıllara bir acaba bıraktı. Peki sizce, Emre Kınay Kadıköy’de seçimleri kazanabilir mi?

İttifak Olsa Şansı Yüksek

Kadıköy’de Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti seçimlere ittifak olarak girseydi, çok rahatlıkla derdim ki; ”Emre Kınay’a şimdiden hayırlı uğurlu olsun.” Ancak, Kınay’ın karşısında; VP’den Osman Erbil, SP’den Ahmet Kökler, CHP’den Şerdil Dara Odabaşı ve AKP’den Özgül Özkan Yavuz yer almakta. SP, VP ve AKP’yi ele alırsak,  Kadıköy’de çok büyük bir oy potansiyeli olan CHP’yi geçemez. O yüzden Sn. Kınay’ın işi, Kadıköy’de zordan öte, imkansız gibi duruyor.

Bazı yerler vardır o yerleri bazı partiden asla alamazsın. Örnek vermek gerekirse; Ankara ve İstanbul’u AKP’den, İzmir’i CHP’den, Üsküdar, Beykoz, Zeytinburnu’nu AKP’den, Beşiktaş, Kadıköy ve Bakırköy’ü CHP’den asla alamazsın. Emre Kınay’da öyle bir yerden aday olmuş ki, CHP’den zor alır. Muhtemelen İP Kınay’ın tanınırlığını ön plana koyarak düşündü ve o şekilde karar verdi ama, söylemek durumundayım ki, Kadıköy’ü CHP’den zor alırsınız. Hatta, alamazsınız.

Bir durum daha var, Kınay’ın mitingleri çok kalabalık olacaktır ve Kadıköy’de, özellikle MHP’den oy böleceği gibi, AKP’den de oy alma ihtimali çok yüksek olur diye düşünüyorum. Mitingleri kalabalık olur çünkü, çevre ilçelerden de, sırf Kınay’ı görmek, onu dinlemek için, mitinglere katılacak olanlar olacaktır. Bu yüzden, kalabalığa aldanmamasını öneririm. Son olarak söylemeliyim ki, İP Emre Kınay sayesinde, Kadıköy’de 2’inci parti konumuna gelir ve oylarını beklenmedik şekilde yükseltir.

Bazı il ve ilçelerde AKP ve CHP’nin adayları beğenilmedi. Kadıköy’de duruma tam hakim değilim, orada da bu şekilde bir durum varsa, CHP ve AKP’ye oy vermeyecek olanlar, İP’ye oy atabilir. Bu durumda Kınay, AKP ve CHP’ye kırgın olanların oylarını alırsa, Kadıköy’de seçimi alma ihtimali artacaktır.

M. Çağatay Kılınç

E-Posta: M.cagatay.09@hotmail.com
İnstagram: http://www.instagram.com/aydinliyazar
Twitter: http://www.twitter.com/aydinliyazar
Facebook: https://www.facebook.com/aydinliyazar/

 

Tarih:GündemSiyasetSon Dakika

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir