İçeriğe geç

Aydın’da Son Dakika

kalptensozler.com
Recep Tayyip Erdoğan
T.C Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün İzmir’de, ilçe belediye başkanı adaylarını açıkladı. Gözler ise Aydın’a çevrilmişti. Aylardır tarih veriyorlar. Ben geçtiğimiz hafta içinde 7-11 Ocak tarihleri arasında, Aydın ve ilçelerinin adayları açıklanacak demiştim.

Bugün Tarih Verildi

Ak parti Aydın adaylarını ve tüm ilçe belediye başkan adaylarını bu hafta içinde, genel başkan yardımcısı aracılığıyla açıklayacak. Efeler ilçesi kesin olmamakla birlikte, MHP’ye bırakılabilir. Nazilli MHP’de devam edecek.

Yenipazar belediye başkan adayının, Yenipazar ilçe başkanı Mehmet Sümer olacağı yönünde haberler gelirken, Köşk’te mevcut başkan Rıfat Kadri Kılınç’la yola devam edileceği, edinilen bilgiler doğrultusunda.

Kuvvetli bir ihtimal ile, 8 Ocak Salı günü büyükşehir belediye başkan adayının ve hemen akabinde ise, ilçe belediye başkan adaylarının açıklanması bekleniyor. Bazı ilçelerin adaylarının kuvvetli muhtemelle, aşağıdaki gibi olması bekleniyor.

Didim: Mümin Kamacı
Kuşadası: Esat Altıngün
Köşk: Rıfat Kadri Kılınç
Yenipazar: Mehmet Sümer
Nazilli: Haluk Alıcık (Cumhur ittifakı adayı)
Koçarlı: Nedim Kaplan
Sultanhisar: Erdinç Çeliksoy

Bazı ilçe belediye başkan adaylarının, yukarıdaki isimler olması bekleniyor. Son olarak gözler Ankara’da. Bu hafta içi adaylar açıklandıktan sonra, artık gerçek adaylarla ak parti Aydın’da seçime start diyebilir.

Başkan Erdoğan; ”Aday gösterilmeyen kardeşlerimizde, aday gösterilmiş olan kardeşlerimizle birlikte, var gücüyle çalışsın.” diyor. Bakalım bizim Aydın aday adayları, adaylarla var gücüyle çalışacak mı? Mevcut adayları kötülemesinler yeter…

M. Çağatay Kılınç

E-Posta: M.cagatay.09@hotmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/aydinliyazar/
Twitter: https://twitter.com/aydinliyazar
İnstagram: https://www.instagram.com/aydinliyazar/

 

Tarih:Gündem

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir