İçeriğe geç

O Muhteşem İncirin Merkezi

Aydın’ın meşhur kuru inciri

Aydın’ı bilmeyeniniz vardır da, inciri bilmeyeniniz yoktur. İncir, Aydın’da yetişen, sıcağı seven ve Kur’an-ı Kerim’de adı geçen, bir cennet meyvesidir. Aynı zamanda, Aydın’daki köylünün ve tüccarın geçim kaynağıdır. Aydın’ımın insanı bu meyve ile geçimini sağlar, ailesine bakar, çocuklarını okutur vb… Bizde aile olarak bir zamanlar geçimimizi incir tüccarlığı yaparak sağladık. Ticaret bizde baba değil, dede mesleğidir. Ben, aslen Aydın’ın Köşk ilçesindenim. Şuan fazla incir işi ile uğraşmasakta, her Aydın’lı gibi incir ile aram iyidir. Neyse, siz değerli okuyucularımı, kendimden bahsedipte sıkmak istemem.

****    ****    ****    ****

 

Melih AKÇA

Ben, inciri çok severim ama o incir Akça Holding’ten çıktığı zaman, nedendir bilinmez ama daha bir çok seviyorum. Akça Holding’in sahiplerinden, Melih Akça’nın başında durduğu, Köşk’teki işletmesinden çıkan incirler, bir başka güzel  oluyor. Artık sevgisini mi katıyor bilemem. Türkiye’ye, hatta dünyaya yayılan, o muhteşem incirin merkezi Aydın’da, Aydın’da ise Köşk’te.

 

 

Akça Holding’in Muhteşem İncirleri

İşletmeleri, nezih bir yerde olup, son derece sağlıklı şekilde, resimdeki gibi tekli ambalajlara sarılır. Yazımın bir kaç yerinde ismini kullandığım, Melih Akça ise, her zaman çalışanlarıyla bire bir diyaloglar kurarak, onlarla adeta bir aile gibidir.  Eğer, sürekli incir yiyen biriyseniz veya incir yemek isterseniz Melih Akça ile tanışın, onların incirlerini tadın derim.

 

 

Çağatay KILINÇ

Fotoğraflar
haleplioğlu.com.tr
milliyet.com.tr
haberciniz.biz

İnstagram: cagataykilinc09
Facebook:  facebook.com/aydinliyazar

 

 

Tarih:Tarım

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir