İçeriğe geç

Köşk’ün ve Köşk’lüyüm Diyenin Dayısı

Atilla Koç
Eski Kültür ve Turizm Bakanı

Bugün sizlere Köşk’ün ve Köşk’lüyüm diyen herkesin bir dayısı, bir ağabeyi, bir amcası hakkında yazmak istedim…

Öncelikle Atilla Koç Kimdir?

 • Ulubey, Nusaybin ve Balaban’da Kaymakamlık görevi yaptı
 • Siirt ve Giresun’da Valilik görevi yaptı
 • Konya’da Emniyet Müdürlüğü yaptı
 • İçişleri Bakanlığı Müşavirliği ve Başbakanlık Müsteşarlığı görevinde bulundu
 • 59. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanı
 • TBMM 22. ve 23. Dönem Ak Parti Aydın Milletvekili

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’un, görev yaptığı yerleri saydıktan sonra, kızı Zehra Zümrüt Selçuk’unda şuanda, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı olduğunu söyleyelim.

Şimdi izninizle Aydın ilinin Köşk ilçesine dönmek istiyorum. Köşk’lü abilerim, ablalarım, kardeşlerim… Köşk’e yapılan hizmetlere bakıldığında, Aydın’ın hiçbir ilçesine, buna merkez ilçede dahil olmak üzere, Köşk’e yapılan hizmet kadar, hizmet gitmiş midir? Günümüze bakıyorum da, durum ne yazık ki içler acısı. Parti içerisinde kaos yaratmaya çalışanlar var. Adayları kendi kendine açıklayanlar var. Bu durum, sizcede Köşk’ün ağabeyi Atilla Koç’a saygısızlık değil mi? Bu durum, sizcede Aydın milletvekillerine saygısızlık değil mi? Bana öyle geliyor ki, çok büyük saygısızlık. Birisi çıkmış diyor ki, parti adayı X kişisidir, müjdesi bizden… Kendisini derin devlet sandı o zat galiba. Adayı o, bu, şu açıklamıyor. Adayı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan açıklıyor.

Bir konuya daha değinmek isterim. Ben bir vatandaş olarak, kendi ilçemde tüm partilerin adaylarından bazı kriterler beklerim. Bunlar;

 1. Ana dilimiz Türkçe’yi çok iyi konuşabilmeleri ve yazabilmeleri. (İstanbul lehçesi ile)
 2. Aday olmak istediği partiye, gerçekten uzun yıllarca hizmet etmiş olmasını isterim.
 3. Kendi çıkarlarını değil, belediyenin çıkarlarını gözetmesini isterim.
 4. Sosyal medyayı çok iyi kullanmasını isterim. Ekran görüntülerini bizlere, tekrar tekrar sunmasını istemem. (Zira biz seçmenler olarak salak değiliz.)
 5. Her partinin vatandaşına eşit bir şekilde yaklaşmasını isterim.

Öyle aday adayları görüyorum ki, Türkçe’mizi konuşamıyor, yazamıyor ve sosyal medyayı kullanamıyor. Şiveyle konuşmanın nesi kötü, diye soracaksınızdır eminim. Sayın bakanımız Atilla Koç’ta, Köşk’e geldiğinde şive ile konuşuyor ama, mükemmel bir lisanı var. Zaten kendisinin lakabı ”Google dede”, kitap okumayı çok seven birisi. Kitap okumayı seven birisinin, İstanbul lehçesi bilmediğini düşünemezsiniz, öyle değil mi?

Aydın’ın evladı, Aydın’ın gururu Atilla Koç’un, Aydın’a ve ilçemiz Köşk’e yapmış olduğu hizmetleri yok sayamazsınız, kendisini yok sayamazsınız. Atilla Koç demek, Aydın demek, Köşk demek… Siyasette de, gönlümüzde de her zaman baş tacıdır. Siyaset yapacaksak, birilerini kırmadan, yok saymadan yapalım. Yani demem o ki, siyaset yapacaksak, adam gibi yapalım. Kim daha ağır, tartışmadan yapalım…

M. Çağatay Kılınç

E-Posta: M.cagatay.09@hotmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/aydinliyazar/
Twitter: https://twitter.com/aydinliyazar
İnstagram: https://www.instagram.com/aydinliyazar/

Tarih:Siyaset

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir