İçeriğe geç

Eşkiya’da Bu Sezon

Televizyon Gazetesi

Geçtiğimiz 3 yıl boyunca, ekranlarda ciddi anlamda sert rüzgar estiren Eşkiya Dünyaya Hükümdar, bu yıl sanki farklı bir diziymiş gibi ekranlarda yeni sezonuna başladı. Diziden kimler gitti ki, az kalsın Oktay Kaynarca’yıda gidiyor sanmıştık. Tabi o işin espirisi. Gelin hep birlikte geçmiş sezonlarla, bu sezonu karşılaştıralım.

sondakika.com

Öncelikle, Hızır Çakırbeyli’nin sakalları ile başlayalım konuya. Hızır, sakal bıraktıktan sonra, biraz sakalların verdiği bir görünümle iyiden iyiye yaşlı gibi gözükmüş.

mynet

Bu sezonda Hızır kendisine resmen; ”Nerede o eski Hızır?” dedirditiyor. Birazda ikinci plana çekilmeye çalışıyor. Emekli olduğunu, reisin artık İlyas olduğunu söylüyor. Aslında tüm babalar biliyor ama, Hızır kabuğuna çekilmek istiyor. Bunun sebebini aslında, bir gazeteye vermiş olduğu röportajda bahsetmişti.

Tartışmasız olarak, dizinin en muhteşem dostlarıydılar. İnsan sormadan edemiyor; ”Yaşar baba bir şekilde geri dönseydi olmaz mıydı?” diye.  Soran ve bu sebepten dolayı izlemeyi bırakan çok kesim görüyoruz. Çünkü Yaşar ve İlyas’ın, muhteşem kitlesi vardı. Bende bu dizinin bir izleyicisi olarak, keşke çıkmasaydın Kimsesiz Baba diyorum.

pinterest

Sen hepimizin reisiydin Meryem Çakırbeyli. Senin gitmenle izlemeyi bırakacağız diyenler bırakamasalarda, bu bir Raci Şaşmaz klasiği herhalde. Önce ver mehteri, sonra al takkeyi. Raci Şaşmaz’ın Kurtlar Vadisi’ne bakılacak olursa, orada da çok oyuncu değişti. Oyuncular değişti diye, ne dizi reyting kaybetti, ne de dizi bitti.

Cümlelerimi daha fazla açmak gerekirse, Deniz Çakır, Olgun Şimşek veya niceleri gitse, bu dizi izleniyor ve bu sezonda bitmeyecektir. Çok aşırı derece artmasa da reytingleri, o ve onun gibi bir sürü kişiler dizi bitecekte deseler, dizi bitmeyecek.

Star Gazetesi

Herkes bitti, bitiyor gibisinden yazabilir. Ben size söyleyeyim, Eşkiya Dünyaya Hükümdar daha 3 (üç) sezonda daha devam eder ve salı günlerini birinci olarak kapatır…

AYDINLI YAZAR

E-Posta; mck@aydinliyazar.com
Facebook; https://www.facebook.com/aydinliyazar/
Twitter; https://twitter.com/aydinliyazar
İnstagram; https://www.instagram.com/aydinliyazar/

Tarih:Sinema

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir