İçeriğe geç

Senden Çok Uzakta Bir Yerde

detaykibrıs.com

Bugün sabah yine uyandım. Kalktım, kahvaltımı yaptım, elime çayımı ve kitabımı aldım. Dışarıda yağmur vardı, hani beraber ıslandığımız yağmur. Aklıma birden sen düştün yine. Bu sefer seninle birlikteyken ıslandığımız gibi ıslanmak istemedim. Dışarı çıkmam gerekiyordu ama ben çıkmadım. İnatla evde oturdum, elime kitabım haricinde birde defterimi aldım. Defterime senden bahsettim. Tatlı oyunun, kısa aşkı gibiydi. Ben yazdım, kalemim ağladı, defterim ıslandı. Seni bekledik kalem ve defterimle ama, sen yoktun.

ermeydani.com

Düşünüyordum, seçtiğimiz filmler vardı hayattan. Sahi, onlar ne olacaktı, artık kiminle izleyecektim. Yağmurlu akşamlarda ben kiminle sinemaya gidecektim. Bir şeyler karalamak yine en doğrusuydu ama, neredeyse gün bitiyor, akşam karanlığı üzerimize çöküyor. Neyse, yağmur hâla devam etsede, artık hazırlanıp evden çıkma vaktim gelmişti. Kireçburnu sahile doğru gitmeliydim.

fotogragmerakm.com

Nihayet gelmiştim seninle oturduğumuz banka, bankta boştu, yanımda boştu. Oysa ne çok oturduk bu bankta seninle, Leyla ile Mecnun gibi. Hava yağmurlu, yüreğim yaralı olduğu için banka oturmak istemedim. Hoş, yağmurlu olmasa da oturmayacaktım çünkü, yüreğim o kadar yaralıydı ki, oturunca parçalanır diye korkuyordum. Yavaştan sahil boyu yürümeye başladım. O seyyar çaycı oradaydı yine. Bu sefer o da yalnızdı biliyor musun? Bana seslendi, ”Ali nereye gidiyorsun, gel bir çay içelim.” dedi… Nafile, cevap bile veremedim. Çünkü, dertleşecek kadar sağlam değildim.

Zalimin kızı, sahildeki köpek bile yerinden gitmişti biliyor musun? Bir tek çaycı gömememiş sevdiğini, diğer türlü herkes gitmişti. İçim kan ağlıyordu, tıpkı gökyüzünün ağladığı gibi. Yağmur durmuyordu, ben yürüdükçe sanki üzerimde yağmur bulutu dolaşıyordu. Aklıma birden sana yazdığım şiir geldi….

Senden çok uzak bir yerlerdeyim biliyorum. Her yağmur yağdığında, gözlerin gelir gözlerimin önüne. Şu kısacık ömürde, ne gerek vardı benden gitmene? Ne gerek vardı bilmiyorum ama tek bildiğim seni çok özledim…

Şimdi benden çok uzakta olsan da, ben sana ruhen çok yakınım.

onedio.com

Bak ıslanıyorum, ruhum yanında olduğu için ben bunu hissetmiyorum. Bedenen birbirimize çok uzakta olsakta, kollarımı açtım ruhunu okşuyorum. Ruhun benim yanımda biliyorum, bak bende ona kollarıma açtım sarılıyorum. Ayağıma değen yağmur damlaları değil, ayağıma değen senin o güzel ayakların. Tenime değen yağmurun ıslaklığı değil, tenime değen senin o güzel tenin.

Güzel kız, bak ne diyeceğim simdi sana; Bugün birbirimize çok uzak olabiliriz biliyorum ama, yarın için söz ver bana. Yarın geleceğim de, biliyorum gelmeyeceksin, biliyorum bana bir daha sarılmayacaksın… Lütfen, yalanda olsa, yarın geleceğim de… Gelmesende gelmiş gibi yap, ben seni geldi olarak kabul ederim.

AYDINLI YAZAR

M. Çağatay Kılınç

E-Posta: mck@aydinliyazar.com
Facebook: https://www.facebook.com/aydinliyazar/
İnstagram: https://www.instagram.com/aydinliyazar/
Twitter: https://twitter.com/aydinliyazar

Tarih:Hayat

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir