İçeriğe geç

Sevdamsın KÖŞK

Aydın-Köşk-Karatepe

Aydın’ın en güzel ilçelerinden birisi tartışmasız Köşk ilçesidir. Yaşlısıyla, genciyle, sokak top oynayan çocuğuyla, ip atlayan kızıyla, esnafıyla, siyasetçisiyle… Bir başkadır benim memlektim.

 

sehirlersavasi.com

Benim güzel memleketimde, ne yazık ki siyaset Erzurum’un soğuğu gibi geçer. Erzurum’un soğuğunu açmak gerekirse, oranın soğuğu serttir, Köşk’ün siyaseti serttir. Yerel seçimlere 4 ay gibi az bir zaman kala, her yerde olduğu gibi, Köşk ilçemizde de aday adayları adeta bir savaş içerisinde. Bir aday adayı var, kendisini yaklaşık olarak 5 sene önce ismiyle, 4 sene önce cismiyle tanıdım. Ondan öncesinde ne tanıdım, ne de gördüm. Şunu belirtmeden geçmek istemiyorum. Bundan 5 sene önce il ve ilçede farklı partiyi destekleyip, bu yıl farklı partiden aday aday olması… Bu neyi çağrıştırır?

Hepsini geçtim; Bende hâlen kayıtlı olarak duran, 2015 Ekim olayının, ”Posta Gazetesi”nde yer alan haberin yayılımından bahsediyorum ve bana özelden atılan mesajlar? Onlara ne diyeyim? Dansöz, dinsiz gibisinden konuşmalara. O olayı muhtarlık hikayesinde anlatmıştım. Bir dahaki muhtarlık seçimlerinde, oy vermeyen dansöz olsun, dinsiz olsun… hikayesi vardı ya, işte orada.  Hikayeyi artık biliyorsunuz zaten, tekrar anlatma gereksinimi duymuyorum.

Sevdası Köşk olanın, gözü ve kulağı hizmette olur. Sevdası memleketi olanın aklı kirli siyasette değil, dürüst ve şeffaf bir siyasette olur. Buradan tüm aday adaylarına ve o aday adayına sormak istiyorum. Aday adayı olduğun parti, seni aday göstermezse, aday gösterdikleri kişiyi destekleyecek misin? Ben kendi sorduğum soruya kendim cevap vereyim; HAYIR… Desteklemek için koca bir yürek gereklidir.

Sağlıcakla Kalın… Allah’a emanet olun…

AYDINLI YAZAR

M. Çağatay Kılınç

E-Posta: mck@aydinliyazar.com
Facebook: https://www.facebook.com/aydinliyazar/
Twitter: https://twitter.com/aydinliyazar
İnstagram: https://www.instagram.com/aydinliyazar/

Tarih:Gündem

3 Yorum

 1. With havin so much content and articles do you ever run into any issues of plagorism or copyright violation? My website has a
  lot of unique content I’ve either written myself or outsourced but
  it appears a lot of it is popping it up all over the internet without my agreement.
  Do you know any techniques to help reduce content from being stolen? I’d really appreciate
  it. https://www.gaiaonline.com/profiles/menangceme99/43407504/

 2. With havin so much content and articles do you ever run into any issues of plagorism
  or copyright violation? My website has a lot of unique content I’ve either written myself or outsourced but it appears a lot of it is popping it up all over the
  internet without my agreement. Do you know any techniques to help reduce content from being stolen?
  I’d really appreciate it. https://www.gaiaonline.com/profiles/menangceme99/43407504/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir