İçeriğe geç

Ege’nin En Mütevazi Oyuncusu

Coşkun Kemer
Oyuncu

Cumartesi günü yazmış olduğum yazıda, Ege’nin muhteşem oyuncularından ve ”Kalk Gidelim” dizisinde oynayan Coşkun Kemer amcadan biraz bahsetmiştim. Ancak, ”DM” alınca Coşkun Kemer’le ilgili yazmak gerektiğini düşündüm.

 

Coşkun Kemer – Çağatay Kılınç

Coşkun amca ile ilk olarak, Güzelhisar gazetesi sayesinde tanışmıştık. Onunla röportaj yapacaktım. Röportajdan bir-iki gün önce telefonda konuşup, bir gün için sözleşmiştik. Röportaj için buluştuğumuzda, ben heyecanlıydım. Öncesinde bir set mazim olmasına rağmen, heyecanlıydım. Sebebine gelince, çünkü ben, Aydın’ın incirci amcasına hayrandım. Röportaj öncesi tanışma fırsatımız olmamıştı. O gün, Coşkun amca geldi ve önce benim heyecanımı üzerimden aldı. O gün anladım, bu diğerlerinden farklı…

Coşkun amca dediğim adam, oyunculuğu gerçekten sanat için yapan, parayı ikinci plana atan bir insandır. Zira egenin ne oyuncuları var, 300 liraya okullarda masal anlatıyorlar. Okullarda masal anlatmak ne zamandan beri sanat oluyor? Bu tartışılır bir konu. Bu konuyu tartışarak, egenin hava küplerine prim vermek istemiyorum. Coşkun amcanın incir reklamından sonra, tekrar incir reklamı çekilmeye çalışılmış. Yanlış bilmiyorsam yine, Kerem Sarı çekmiş galiba.  Ancak, üzülerek söylemek istiyorum ki, olmamış. Coşkun amcaya niye teklif götürmemiş veya Coşkun amcaya teklif götürmüşte, Coşkun amca niye kabul etmemiş? Bunları bilmiyorum, bilmek zaten haddim değil. Akla ilk gelen sebep, maddiyat olabilir diye düşünüyorum. Maddi açıdan dolayı, Coşkun amca ile anlaşılamamışsa, gerçekten filme yazık olmuş, filme verilen emeğe yazık olmuş.

Coşkun Kemer

Geçtiğimiz günlerde Aydın’lılardan birisi, yeni yüz arıyoruz demiş. Coşkun abinin yüzü eskidi… gibisinden boş cümleler sarf etmiş. Coşkun amcanın yüzü eskise, TRT gibi bir kanalda, Kalk Gidelim dizisinde oynamaz. Coşkun amcanın yüzü eskimiş mi bilmiyorum ama, bence senin söylediklerin ile milletin gördüğü çelişmiyor. Demem o ki; Coşkun Kemer süper ligde, siz 3. ligdesiniz.

AYDINLI YAZAR

M. Çağatay KILINÇ

E-Posta: mck@aydinliyazar.com
Facebook: https://www.facebook.com/aydinliyazar/
Twitter: https://twitter.com/aydinliyazar
İnstagram: https://www.instagram.com/aydinliyazar/

Tarih:Gündem

Tek Yorum

  1. Nurettin Yurtsever Nurettin Yurtsever

    Eski bir gazeteci olarak, Coşkun Ömer’i hiç anlatamamissin. Selamlar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir