İçeriğe geç

Sosyal Medyada Siyaset

hürriyet.com.tr

Yerel seçimler gün geçtikçe yaklaşmakta ve siyasi partilerin aday adayları ortaya çıkmaya başladı.  Bende bazı illerde belediye başkan aday adaylarını takip ediyor ve onların sosyal medya üzerinden, halka hitap şeklini takip ediyorum. Aydın’ın aday adaylarının içerisinde bir kişi var, o çok aşırı dikkatimi çekti ve tüm facebook profilini gezdim. Aydın gibi güzel bir yerde, sen kalk iktidar partisinden aday adayı ol ve güzel dilimizi bilme. Ne kadar ayıp bir şey.

Ben Bir Vatandaş Olarak

Ben bir vatandaş olarak, senin bulunduğun yerde oy kullanacak olsam ve sen aday olsan, benimle aynı siyasi partiyi bile tutsan, inan seni aday gösterdikleri için sandığa gitmem be. Beni, ana dilimizi kullanmayı bilmeyen birisi yönetsin istemem, kaldı ki zaten o beni yönetemez.  Sana karşı bir lafımda olmaz çünkü, sana prim yaptırmam.

Gelelim sosyal medya kullanımına; Aydın’da belediye başkanlarından ve başkan aday adaylarından hiç tartışmasız en iyi sosyal medya kullanıcısı bence, Milliyetçi Hareket Parti büyükşehir belediye başkan aday adayı Ümmet Akın. Aydın’da büyükşehir ne olur şuan için bilemem ama, başkan Akın, bence sosyal medya hesabını çok iyi birisine teslim etmiş gibi geliyor bana. Sponsorlu reklamlar ve doğru saatler kullanarak paylaşımlarını yapmaya devam ediyor. En azından bu işi prim için yapmadığını biliyorum.  Bir başka sosyal medyasını iyi yöneten başkan ise, Köşk belediye başkanı Rıfat Kadri Kılınç. Başkan Kılınç’ın hesabından sponsorlu reklamlar verilmesede, çok iyi bir facebook kullanıcısı ve çok sayıda da facebook hesabından geri bildirimler almakta. Başkan Kılınç’ında, bu işi prim için yapmadığını biliyorum.

Yine Aydın’ın aday adaylarına dönmek gerekirse; sosyal medyasını çok iyi kullananlar arasında, Aydın eski belediye başkanı ve Ak Parti Efeler belediye başkan aday adayı Hüseyin Aksu var. Tüm hesaplarını kendisi kullanıyor ve tartışmasız çok iyi kullanıyor. Kendisi ile bir kaç kez facebooktan görüşmüşlüğümüz oldu, feedback (geribildirim) muhakkak yapıyor ve bununda prim için yapmadığını biliyorum.

Bazı kişiler ise, hem sosyal medyalarını iyi yönetemiyor ve sosyal medyadan iyi geri dönüşler alamıyor hem de, paylaşımları gerçekten çok kötü. Paylaşım yapamıyorlar yani. Paran var kardeşim, git sosyal medya danışmanı tut ne diyeyim. Böyle ne aday yaparlar seni, ne de aday yapsalar başkan olabilirsin. Emin ol herkes gülerek geziyor duvarında.

Birde sana küçük bir tavsiyem var, baş olmadan tekrara düşme, inandırıcılığın kalmaz. Yani, aynı fotoğrafı ve abuk subuk öz çekimlerini kendine sakla…

AYDINLI YAZAR

E-Posta: mck@aydinliyazar.com
Facebook: https://www.facebook.com/aydinliyazar/
Twitter: https://twitter.com/aydinliyazar
İnstagram: https://www.instagram.com/aydinliyazar/

Tarih:Gündem

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir