İçeriğe geç

Gündemden Düşen Çakır

Ege Haber
(Deniz Çakır)

Şu sıralar gündeme bir oturdu bir düştü.  3 sene önce hayatımıza Meryem Çakırbeyli olarak giren Deniz Çakır, şimdilerde düşüşte. Kimi gazeteci ve tv proğramcıları Deniz’in neden çıkartıldığının üzerinde duruyor. Özel hayatı beni ilgilendirmez. Raci Şaşmaz ile neden ve nasıl yollarının ayrıldığı beni ilgilendirmez.

Bir gerçek var. Deniz Çakır, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden ayrıldıktan sonra, sosyal medya gündeminden de düştü. Dizide Meryem karakterini canlandırırken, instagramda beğenileri ve izlenmeleri bir hayli yüksekken, ayrıldığı duyulduktan sonra beğeni ve izlenmeleri, hatta ve hatta takipçilerinde bile bir düşüş var. Bu demek oluyor ki, Türk seyircisi bir kişiyi takip ederken, onun temsil ettiği konuma göre takip ediyor. Bir zamanlar Oktay Kaynarca, Kurtlar Vadisi dizisinde Çakır rolündeyken, Türkiye’de ne kadar popülerdi. Kurtlar Vadisinden ayrıldıktan sonra o popülerliği düştü ve tekrar Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisiyle, o popülerliği yakaladı.

instapicto.top
(Kenan İmirzalıoğlu)

Herkesten önce, Türkiye’de daha mafya dizisi yokken, o çıktı meydana. Yani, mafya dizisi sektöründe bir ilk olarak her zaman hatıralarda kalacak olan, Kenan İmirzalıoğlu’nun başrolünde oynadığı Deli Yürek vardı. Ne Oktay Kaynarca, ne de Necati Şaşmaz… Kimse tanınmazken, Türkiye’nin tek popüler insanıydı. Gündemden düşmese Kenan düşmezdi çünkü Mehmed Bir Cihan Fatihi haricinde tutmayan bir dizisi yoktu. Ancak, çok yanlış tercih yapmış ki, o bile gündemden düşmüştü.

Yani, diyeceğim o ki, isimlere değil bu rağbet, karakteredir. Bugün Meryem’sen gündemdesindir, değilsen gündemden düşenlerdesindir. Bugün Hızır’san varsın, değilsen yoksun. Sen yeter ki şöhretin vermiş olduğu havaya aldanma. Yazımda yanlış anlaşılmasın, Kenan İmirzalıoğlu, Oktay Kaynarca, Necati Şaşmaz ve Deniz Çakır gibi isimlere havalı demedim. Bu isimler son derece mütevazi bir isimdir. Karakterli ve geldiği yeri unutmayan isimlerdir.

Birde figüran olupta, kendisini Kenan sanan kişiler yok mu?…

M. Çağatay Kılınç

E-Posta: mck@aydinliyazar.com
Facebook: https://www.facebook.com/aydinliyazar/
Twitter: https://twitter.com/aydinliyazar
İnstagram: https://www.instagram.com/aydinliyazar/

Tarih:Sinema

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir