İçeriğe geç

Söke Sinema Demek

22 Haziran Cuma günü, Söke Cinemarine’de vizyona girmesi planlanan ”Hadi Ya” adlı sinema filmi vizyona giriyor. Oyuncu kadrosunda son olarak ”Güzelköylü” dizisinde oynayan, Söke’li oyuncu Volkan Baş, yine Söke’li oyuncu, yapımcı ve yönetmen Selami Taner var. 

Söke Sinema Şehri Oldu!

Söke, gerçek anlamda sinema ilçesi oldu desem başım ağrımaz. Değerli yapımcı ve yönetmen Mustafa Şevki Doğan ve şimdilerde ”Sen Anlat Karadeniz” dizisinin yapımcısı Osman Sınav ve aynı dizinin yönetmeni Yusuf Ömer Sınav’da Söke’li. Söke, bunlar sayesinde sinema şehri oldu.

Osman Sınav ve Mustafa Şevki Doğan, kendisini ispatlayan insanlardır. Yıllardır, Kurtlar Vadisi, Sarı Sarı Liralar gibi dizi filmlerle gündeme oturan Selami Taner ise, Savaşın Çocukları adlı festival filmiyle bende buradayım dedi. Unutmadan, Taner Mehmet Ali Erbil ve Seda Sayan’la da yıllarca çalıştı. Yani, bazı kendisini bilmezler gibi tepeden bakmıyor kimseye.

Volkan Baş’ı, Selami Taner gibi tanımasam da yaptığı bazı işleri bilirim. Oktay Kaynarca, Selçuk Yöntem ve Atilla Olgaç gibi usta oyuncularla, kamera karşısına geçti. Son olarak, Gizem Karaca, Mehmet Ali Nuroğlu, Berk Cankat ve Ahmet Mümtaz Taylan gibi isimlerle Güzelköylü dizisinde oynadı. Yani, Volkan Baş’ın   CV’si diğer Aydın’lı oyunculara göre biraz daha kabarık. (Kimse kusura bakmasın.)

HADİ YA! 

Teaser’a bakılırsa,  Deli Yürek ve Acı Hayat dizilerinden tanıdığımız, Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Yenilmez, Tekin Temel gibi usta isimlerle birlikte oynayan, Hüseyin Elmalıpınar, namı değer ”Kör Numan”da var. Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde rol alan Tuncay Gençkalan’da kadrodaki isimlerden birisi.

Böylesine birbirinden değerli oyuncuların rol aldığı, seçim stresi ile dolan güzel Aydın’ımın güzel insanları, yarın vizyona girecek olan bu sinema filmini kaçırmayın derim…

Aydın’ımızın ismini duyurmaya çalışan, Selami Taner beyefendiye de tüm Aydın’lılar adına teşekkür ederim…

M. Çağatay Kılınç

İletişim

E-posta: mck@aydinliyazar.com
Facebook: https://www.facebook.com/aydinliyazar/
Twitter: https://twitter.com/aydinliyazar
İnstagram: https://www.instagram.com/aydinliyazar/

Tarih:Sinema

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir