İçeriğe geç

Bir Kafeden Daha Fazlası

Röportaj çekimi için, dün Balat’a yolum düştü. Röportajımızı çektikten sonra, tesadüfen bir kafeye geçtik oturduk. Kafenin ismi ”The Vintage Cafe”… Kafe dediğime bakmayın, bir kafeden daha fazlası. Renkli dekorasyonuyla, güzel müzikleri ile ve mükemmel patronuyla, gerçekten çok güzel bir mekan.  Mekan işletmecisinin ismi Caner Akıncıoğlu’ydu. Caner bey, o kadar sıcakkanlı birisiydi ki, mekanın sahibi değil sanki bizim kırk yıllık dostumuzdu.

Ortam deseniz, bir başka güzel… Sevgilisi ile gelen mi, ailesi ile gelen mi, yoksa tek başına gelip kafa dinlemek isteyen mi? Hepsinden var… Sıcacık bir aile ortamı, anne eli değmiş gibi sıcacık bir mantı ve gerçek babaanne eli değmiş, ”Magnolia” tatlısı.

Magnolia tatlısı

Ben muzlu olanından yedim ama çileklisi de var. Gerçekten mükemmel bir lezzetti. ”The Vintage Cafe”’yi farklı yapan belki de bu tatlısıydı. Tatlıyı yedikten sonra, Caner beye, ustalarını sordum. Sorulmayacak gibi de değildi hani. Böylesine leziz bir tatlının, ustası sorulmaz mı hiç? Caner beyden aldığım cevap ise; ”Kardeşim, bu bizim kendi imalatımız. Ustası ”Babaannemdir” dedi. Bir kere daha buradan, babaannesini tebrik ediyorum. Ben daha önce, böylesine leziz bir tatlı yememiştim. Yolunuz Balat’a düşerse, sırf bu tatlıyı yemek için bile olsa, o mekana uğrayın derim. İnanın pişman olmazsınız….

Bu arada, The Vintage Cafe’nin bulunduğu sokak, bir çok diziye ev sahipliği yapmış bir sokaktır. Örnek vermek gerekirse; ”Acı Hayat, Cennet Mahallesi” gibi, yayınlandığı dönemlerde reyting rekorları kıran dizilere ev sahipliği yapmış bir sokak. 

İşletmenin sahibi Caner bey ise, bu beyefendidir. Şirin yerin, güler yüzlü işletmecisi ile sohbette bir başka oluyor. Bir konuya daha değinmeden geçmeyeyim. Bir çoğumuz, mekanlardaki lavabolardan şikayetçidir. Buranın lavabosu, son derece hijyenik ve oldukça geniştir. Yani bu mekanda otururken, sanki evinizde oturuyor gibi hissedeceksiniz… Unutmadan; Şehir dışından gelenlerde mutlaka uğrasınlar.

Benden sizlere söylemesi.

M. Çağatay Kılınç

E-Posta: mck@aydinliyazar.com
İnstagram: https://www.instagram.com/aydinliyazar/
Twitter: https://twitter.com/aydinliyazar
Facebook: https://www.facebook.com/aydinliyazar/

Tarih:Hayat

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir