İçeriğe geç

Bugün Hatırlayan Var mı?


Bugün hatırlayanınız var mı? Dün, herkes ne hikmetse annesini hatırladı. Uzakta olanlar aradı, yakınında olanlar gitti sarıldı. Annesiyle fotoğraflar çekilip, o fotoğrafları sosyal medyada paylaştı. Ancak, bugün?

Ben söyleyeyim, bugün herkes işine gücüne koştu. Anneleri dünde kaldı. O sevgi dolu paylaşımlar, güzel güzel fotoğraflar ise, bir daha Mayıs’a kaldı. Oysa, anneler evlatlarını böylemi sevdi?

Anneler Günü Kaç Gün?

Anneler günü 365 gün abicim. Seni bu hayatta karşılıksız seven tek kişidir annen. Allah korusun, bir gün anneni kaybedersen baban bile, annenin sevdiği kadar sevmez seni. Bazı kişiler bilmez ama annesi olmasa rahat bir yaşam bile süremez. O zengin ailelerin çocukları da farkında değil bunun. Baba parası ile geçinenler, anneniz olmasa, o kadar rahat gezemezdiniz. Ona rağmen annenizi tercih etmeyip, dışarı tercih ediyorsunuz.

Yazdıklarım belki zengin kesimi ve ailelerde anneleri ikinci plana atanlar beğenmeyebilir ancak gerçek bu.

Anne demenin, ne demek olduğunu bilmeyip, onları kıranlar, üzenler bir gün olur da annesiz kalırsa, o zaman yüreği yandığında, ne eşi canım der, ne de babası evladım der. Babaları kötülemiyorum, beni yanlış anlamayın. Babanın olduğu yerde kapıya kilit vurulmaz bunu çok iyi biliyorum. Ama, unutmayın ki; Yüce dinimiz İslam, ”Cennet annelerin ayakları altındadır.” diye buyurmuş. Cenneti annelerin ayakları altına seren bir dinimiz var. Gelin kadınlarımızı, annelerimizi ikinci plana değil, en yüksek mertebeye yerleştirelim. Bir gün geç olabilir ve o gün kendini öldürsen bile, kendinden hıncını alamazsın.

Gelin, annelerimizi sadece anneler gününde değil, her gün  arayalım, halini hatrını soralım. Sık sık ailemizi ziyaret etmeyi unutmayalım. Allah korusun, gün gelir geç olabilir…

M. Çağatay KILINÇ

Fotoğraflar
Karamanda Uyanış
mynet.com
izmirkoleji.com

İletişim;
E-Posta: mck@aydinliyazar.com
Twitter: https://twitter.com/aydinliyazar
İnstagram: https://www.instagram.com/aydinliyazar/
Facebook: https://www.facebook.com/aydinliyazar/

 

Tarih:Hayat

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir