İçeriğe geç

SON OYUN

Coşkun Kemer, Çağatay Kılınç, Tuluhan Kaplan

Bugün biraz kendi çekmiş olduğumuz filmden bahsetmek istedim. Son Oyun bize, bizden kastım; Tuluhan’a, Bilal’e ve bana çekim ve kurgu yönünden çok şey kattığına eminim. Senaryosu, kuzenime ait olan kısa filmin yapımcılığı kardeşime, yönetmenliği bana ve kurgusu ve görüntü yönetmenliği ise, Tuluhan Kaplan kardeşime ait. Tamamen bir ekip işi ortaya koymaya çalıştık. Çekimlerimiz gayet eğlenceli, kurgularımızda ise zaman zaman gerginlikler yaşadık. Ama, biz bu kısacık film ile çok büyük şeyler öğrendik. En azından ben çok şey öğrendim.

Ne öğrenmiş olabilir diyeceksiniz. Söyleyeyim; Ben bu filmde, dostluğu, abiliği amcalığı öğrendim. Aydın’lıların birbirine kenet olduğunu, Aydın’da Manolya gibi iy bir oyuncunun yaşadığını öğrendim. O kadar tanınmasına rağmen, gayet alçak gönüllü bir şekilde, nasıl oynanması gerektiğini öğreten bir adamı, yeniden yeniden tanıdım. O adamın adı Coşkun Kemer. O kadar işinin arasında, bize bir haftasını ayıran ve bizim için ”Payitaht Abdülhamid” dizisine gitmeyen, koca yürekli bir ağabey ile çalışma fırsatı yakaladım ve onun içinde önce dostluk olduğunu öğrendim. Mustafa abim…

Bir gün, büyük bir proje yapacak olursam yine öncelikle çevreme bakmam gerektiğini öğretti bu insanlar bana. Kısıtlı imkanları ile, dev bir iş çıkartmak için gecesine gündüzüne katan Tuluhan kardeşimi bir kez daha tanıdım. Oyuncu olmak istiyorum diyen Bilal’in yeteneğini görme fırsatı yakaladım. O küçücük filmde, en büyük ödülü ben aldım. Sınava gitmeyip sete gelen koca yürekli bir kardeş gördüm.

Şimdi sizlere sormak istiyorum. Hangi yerde olur böyle aile kavramı? Bazı oyuncuların (filmde oynamayan oyuncuların) triplerini çekmek zorunda kalsam da, ben kocaman bir aile edindim.

Öyle bir eğlendik ki çekimlerde, çekim bitse de biz oyundan çıkamadık. Hatıra fotoğrafları çektirdik. Sefa abimin o ilk günkü heyecanı, ekibimizi aldı götürdü. Mustafa abi ile, Coşkun amcanın profesyonelliği bizlere çok şey kattı. Manolya’nın tiyatro tozu yuttuğu o kadar belliydi ki, çekiminde halk bir şey oluyor sandı ve bakmaya geldi. Merak edenlere söylüyorum, biz çekimlerde kocaman bir aile olduk. 

Elimizden geldiğince uyuşturucu baronlarını ve uyuşturucu baronlarının nereden, ne şekilde, kimleri yönettiğine değinmeye çalıştık. 

Sözlerimi toplamak gerekirse, iyiki sizleri tanımışım. İyiki varsınız…

M. Çağatay KILINÇ

E- Posta: mck@aydinliyazar.com
İnstagram: https://www.instagram.com/aydinliyazar/
Twitter: https://twitter.com/aydinliyazar
Facebook: https://www.facebook.com/aydinliyazar/

Tarih:Sinema

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir