İçeriğe geç

Nasıl Bir Şey?

Uzun zamandır yazamıyorum. Çok yoğundum, Tuluhan ile birlikte kısa film işine giriştik. Coşkun Kemer, Mustafa Benli ve Manolya Yıldız gibi değerli isimler oynadı. Size kendi filmimden bahsedecek değilim.  Gerçekten o neydi, dediğim şey, aslında hayat…

İnsanlar özgür derler hep, ben fazla inanmıyorum bu özgürlük lafına. Hangi insan özgür, hangi insan değil, inanın onuda bilmiyorum. Kuşlar gibi özgür müsün mesela? Bence değilsin, o zaman insanlar özgürdür deme.

Ne İçin Yaşıyoruz?

Yaradan, kullarını aslında özgür yaratmış. O kadar özgürüz ki, bir o kaadar da kısıtlıyız aslında. En basit örneği; Şuan bu yazıyı okuyan arkadaşım, sen ne için yaşıyorsun? Tabi, her kul gibi, Allah’a kulluk yapmak için yaşıyorsun. Ancak, Allah’a kulluk hariç herkese kulluk ediyorsun. Hayatın yaşla yaşandığını düşünerek, asrın en büyük hatasını yapıyorsun. Yaşla yaşayanlar, sana öğütler veriyor, senin hayatını şekillendiriyor. Yani, sen değil, onlar yaşıyorlar.

Diyeceğim o ki; senin hayatını, büyüklerin yaşıyor. Sen kendin için değil, başkaları için yaşıyorsun…

Rahatça Gezebiliyor musun?

Bundan 10 yıl önce belki gezerdin. Ancak, o trende kalktı be kardeşim. Kadınsan zaten gezemiyorsun o ayrı bir mevzuda, erkeksen de tedbirli geziyorsun. Bir şey yapacaksın diyelim, başkaları ne der diye düşünmüyor musun? Düşünüyorsun, sosyal medya hesaplarında saçmalama hakkın bile yok.

Saçmaladığın zaman sana neler diyorlar neler. Hele birde küçük yerlerde yaşıyorsan… Sen işte güzel kardeşim, kendin için yaşamıyorsun, rahat gezemiyorsun, paylaşım yaparken hep başkaları ne der diye düşünüyorsun…

Gerisini sen düşün!. Bence, sen özgür müsün?

M. Çağatay Kılınç 

Fotoğraflar;
incesoz.com
papik.net

 

E-posta:  mck@aydinliyazar.com
Facebook:  https://www.facebook.com/aydinliyazar/
İnstagram:  https://www.instagram.com/cagataykilinc09/
Twitter:  https://twitter.com/aydinliyazar

Tarih:Hayat

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir