İçeriğe geç

Cahillik Böyle Bir Şey

Sen Anlat Karadeniz Dizisi

Geçenlerde sosyal medya hesabımda dolaşırken, bir paylaşım dikkatimi çekti. Paylaşımı yapan bir bayan ve paylaşımında da, İstanbul’un Fatih ilçesinde çekilen ”Çukur” dizisi ile, Osman Sınav’ın Trabzon’da çektiği ”Sen Anlat Karadeniz” dizisini kıyaslama yapmış. Buraya kadar her şey normal, yapabilir. Beni hem kızdıran hem de tebessüm ettiren yer ise, ”Çukur” heyecanı, senaryosu ve çekimlerinin kalitesi ile çok beğendiğini belirtirken, ”Sen Anlat Karadeniz” dizisini ise, senaryosunun vasat, çekim kalitesinin olmadığını iddia etmiş ve Osman Sınav’a amatör demiş.  Güler misin, ağlar mısın?

Belli ki, bu arkadaş Osman Sınav’ı tanımıyor. Onu geçeceğim, tanıyıp tanımaması değil konum. Bu arkadaş ”Sen Anlat Karadeniz” dizisinin konusu olmadığını savunmuş. Dizinin konusunu burada sana uzun uzun anlatmak isterdim ama anlatmayacağım, aç izle.

     Ne yazık ki, toplum olarak ekranda uzun süreler boyunca argo kelimeler kullanan,  uyuşturucu kullanan, yengesi ile aşkı yasallaştırılan dizileri daha çok seviyoruz. Seferde ölen padişahlarımızın, dizilerde haremden çıkmadığını izliyoruz ve seviyoruz. Ancak, dizide kadına şiddet uygulandığında ayağa kalkıyoruz. Keşke diziyi izleyipte karar verseydiniz. Dizinin verdiği mesajı anlayamıyorsanız, benim size diyecek bir şeyim yok.  Sizin anlamadığınız, belki de içinize sindiremediğiniz, kadına şiddet ne yazık ki ülkemizde çok fazla. Sen Anlat Karadeniz dizisinde ise bu olayların farkındalığına varmak için, bu tarz bir konu seçilmiş ve oynanıyor. Bence diziye ön yargılı yaklaşmayın. İzleyin veya izlemeyin bu beni ilgilendirmez ama bilmediğiniz konu hakkında yorum yapmayın.

Son olarak sözlerimi, Osman Sınav’ı tanımayan o arkadaşa bir nebzede olsa Osman Sınav kimmiş anlatmak istiyorum. Amatör dediğin Osman Sınav, piyasaya ilk ”Süper Baba” dizisiyle çıktı. Hani o çok beğendiğin Kenan İmirzalıoğlu (Yusuf Miroğlu) ve Necati Şaşmaz (Polat Alemdar) varya onları hep Osman Sınav keşfetti. Beğenerek izlediğiniz ”Deli Yürek, Kurtlar Vadisi, Acı Hayat, Kızılelma, Pusat, Sakarya Fırat, Pars Narkoterör, Uzun Hikaye” gibi dizi ve sinema filmlerini ülkemize kazandıran adamdır Osman Sınav. Bir daha birisine amatör derken bir düşün derim.

M. Çağatay Kılınç

Fotoğraflar
gazeteciler.com
atv.com.tr
ranini.tv

İletişim
E-posta: mck@aydinliyazar.com
Facebook:  https://www.facebook.com/aydinliyazar
Twitter:  https://twitter.com/aydinliyazar
İnstagram:  http://instagram.com/cagataykilinc09

 

Tarih:Sinema

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir