İçeriğe geç

İlk Türk Vampir Dizisi

Öncelikle hepinize merhabalar. Ben Firdevs. Bu benim ilk yazım, bundan sonra bir aksilik çıkmazsa, hafta sonları beraberiz. Sizlere yeni başlayan, final yapan ve buna benzer magazinsel olayları, kendimce eleştireceğim. Sizlerde yorumlarınızla bana destek verirseniz, beni çok berhudar edersiniz.

İlk yazıma, ”İlk Türk Vampir” dizisi ile başlamak istedim. Başta herkesin burun kıvırdığı, ”Türkler bu işi beceremez” dediği ama benim ilk duyduğumdan beri merakla beklediğim bir iş.

Dizinin adı ”Yaşamayanlar”, Blu TV’de yayınlanacak ve söylentilere göre dizi 10 bölüm yayın hayatına devam edecek. Başrollerinde ise Elçin Sangu, Birkan Sokullu ve Kerem Bursin (yüksek ihtimal) olacak.  Ancak, bizim insanlarımız ne yazık ki türklerin yapmış olduğu, ekstrem işlere (hatta normal işlere bile) ön yargılı yaklaşıyorlar. Ancak, ben tam tersi düşünüyorum. Her ne kadar yabancı dizilerden örnek alınsa da, zaman zaman tadından yenmez projelerimiz oluyor. İnsanlarımız ne yazık ki bu projeleri ıskalıyorlar. Çünkü, bizim milletimiz komediyi küfür, aksiyonu ise sadece adam öldürmek sanıyorlar.

Geçtiğimiz ay, ”Yaşamayanlar” dizisinin yönetmen koltuğuna oturacak olan Alphan Eşeli’nin, rapçi Ezhel’in ”Geceler” şarkısına çektiği klip, büyük yankı uyandırdı. Klipte benim en beğendiğim olay ise, vampir temasının işlenmiş olmasıydı. Klip, bence çokta güzel olmuş. Herkesin ellerine sağlık. Hâl böyle olunca başta burun kıvıranlar da dahil olmak üzere çoğu kişi, sanırım diziyi merakla beklemeye başladı. Klip, bana kalırsa dizi hakkındaki beklentileri çok fazla yükseltti.

Diziyi merakla bekliyoruz. Dizinin ilk bölümünden sonra, bu dizi ile ilgili bir yazım daha olacak.

Firdevs KAHRAMAN 

Fotoğraf
birgün.net

İletişim
İnstagram: 
firdevskhrmnn
E-posta: mck@aydinliyazar.com
Facebook: facebook.com/aydinliyazar
Twitter: twitter.com/aydinliyazar

 

Tarih:Sinema

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir