İçeriğe geç

TRT’nin Yeni Dizisi

Tutunamayanlar

Bu akşam televizyonda haber izlerken, TRT ekranlarında bir dizi fragmanı gördüm. Dizinin adı Tutunamayanlar’dı. Sonra dizinin teaser ve fragmanlarını YouTube kanallarında izledim. Doğu Demirkol ve Ece Çeşmioğlu’nun başrolünü üstlendiği dizi, ben de biraz yeni Leyla ile Mecnun havası verdi. Doğu Demirkol’un oynadığı karakter Leyla ile Mecnun’daki, İsmail abiyi çağrıştırdı. İsmail abi de, Doğu Demirkol gibi, sürekli iş arayan bir karakterdi.

Salı Günü Şansı Ne Olur?

Oktay Kaynarca

Bildiğiniz üzere salı günlerinin kralı EDHO dizisi. Tutunamayanlar da, salı günü başlayacağı için, pek şansı olacağını düşünmüyorum. Ancak, hatrı sayılır bir kitleye ulaşır diye düşünüyorum. Şöyle birşey de var, geçtiğimiz hafta EDHO’nun yarı sezon finali bölümünde, Deniz Çakır’ın canlandırdığı, Meryem Çakırbeyli diziye geri dönecek denilerek, eski-yeni ne kadar seyirci varsa, ekran başına kitlediler. Deniz Çakır’ın da, fragmandan sonra açıklama yapmaması üzerine, seyirci bir umut dedi ve diziyi izledi. Ancak, Meryem karakterinin uçaktan tabutu indi. Bu apayrı bir değerlendirme konusu, üzerinde fazla durmak istemiyorum. Şunu söylemek isterim ki, bu yüzden dolayı EDHO’yu bırakacak seyirci kitlesi var. Bu kitle, boşa düşecek ve Tutunamayanlar da, boşa düşen bu kitleyi yakalayabilirse, TRT ekranlarında tutunmayı ve hatta, uzun yıllar devam etmeyi başarabilir.

Tutunamayanlar

Yazımı şu şekilde bitirmek istiyorum; Umarım yeni yılda, yeni bir diziyle ekrana gelmeye hazırlanan, Tutunamayanlar dizi ekibi, TRT ekranlarında uzun yıllar tutunabilir.

M. Çağatay Kılınç

F: http://www.facebook.com/aydinliyazar
İ: http://www.instagram.com/aydinliyazar

Tarih:Magazin

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir