İçeriğe geç

Yakındır Demiştim

KURŞUN

Ben, ben demiştim demeyi sevmiyorum ama, ben demiştim… Dün, Kurşun dizisini değerlendirirken, çok büyük hayal kırıklığı ve yakında final olur demiştim. Kurşun dizisini hiç izlemesem de, Engin Altan Düzyatan, Burçin Terzioğlu, Berrak Tüzünataç ve Kürşat Alnıaçık gibi, kadrosu sağlam kişiler oynuyordu.

Engin Altan zaten bir önceki dizisiyle, çıtasının en üstüne çıkmış, zirvenin sahibi olmuş bir isimdi. Bence Kurşun dizisinde oynamakla çok büyük bir hata yaptığını düşünüyorum. Neden diyecek olursanız, böylesine reyting alan bir diziden çıktıktan sonra, bence ekranlara 1 yıl ara vermeliydi. Yüzünü dinlendirmeli, bir önceki oynamış olduğu karakteri halka unutturmalıydı. Sonrasın da, Diriliş Ertuğrul dizisiyle hitap ettiği seyirci belliydi. Bizim ülkemizde oyuncular, üzülerek söylemek istiyorum ki, tek tip oyunculardır. Bunun sebebi, oyuncunun kötülüğünden kaynaklanmıyor. Tamamen, bizim seyircilerimizden kaynaklanıyor. Mesela, yıllarca mafya rollerinde oynayan Kenan İmirzalıoğlu’nu ve ya, Necati Şaşmaz’ı düşünün, bir komedi dizisinde hayal edebiliyor musunuz? Edemezsiniz, çünkü onların oynadığı roller, hep bir ağır abi olacak. Onlara, o gömlek yapıştı.

Kürşat Alnıaçık’ın da, 2019 yılında bir şansı olmadığını düşünüyorum. Nöbet 7/24 dizisinde de oynayan Alnıaçık, o dizide de, projesi boşa gitmişti. Bence Engin Altan’ın ekranlara biraz ara verip, sonrasında sağlam bir proje ile seyircilerin karşısına çıkmalıdır. Kürşat ağabeyde, önüne gelen projeleri daha geniş kapsamlı düşünmelidir.

Dizinin tutmamasına gerçekten çok üzüldüm. Her şeyden önce, orada bir emek vardı, bir bütçe vardı… Allah yardımcıları olsun…

M. Çağatay Kılınç

F: http://www.facebook.com/aydinliyazar
İ: http://www.instagram.com/aydinliyazar

Tarih:Magazin

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir