İçeriğe geç

Geçen Haftanın Dizi Karnesi

Mucize Doktor


Geçen haftayı 1’incilikle bitiren dizi, yaklaşık olarak 12 milyon seyirci ile, Mucize Doktor dizisi oldu. Akabinde Çukur, Bir Zamanlar Çukurova, Kuzey Yıldızı İlk Aşk ve Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizleri, Mucize Doktor’u takip etti.

Sen Anlat Karadeniz

Bir dizi de var ki, bir zamanlar haftayı 1’incilikle bitiriyordu. Sen Anlat Karadeniz, geçen hafta yayın hayatına veda etti. Bu hafta ise ATV’de onun yerine Kuruluş Osman dizisi başladı. Tartışmasız olarak ki, Karadeniz sayesinde birçok oyuncunun yolu açıldı. Daha önce Karadayı dizisinde, Kenan İmirzalıoğlu’nun kardeşi olarak oynayan, Ulaş Tuna Astepe’nin bu diziden sonra, sürekli iddialı dizilerde ve başrol olarak oynayacağı kanısındayım. Kendisine şimdiden başarılar dilerim. Ancak, Sen Anlat Karadeniz dizisi, 2’inci sezon başında senarist ve yönetmen değiştirmesinden dolayı, ciddi anlamda kan kaybetmişti. Bana öyle geliyor ki, senarist ve yönetmen değişikliği yapmamış olsalardı, özellikle senarist değişikliği yapmamış olsalardı, bana inanın zirvedeki yerini korurdu. Hâl öyle olunca da ATV, Kuruluş Osman dizisi için, başka bir diziyi kurban ederdi.

Aras Bulut İynemli

Çukur dizisi, başladığı günden bugüne, tartışmasız olarak ya zirveyi oynuyor ya da, ilk 3’e mutlaka giriyor. İçerde dizisiyle ünlenen Aras, Çukur dizisi ile ismine isim, koluna bilezik taktı diyebilirim. Çukur bence fevkâlade gidiyor.

SEKSENLER

Bence en başarılı karne Seksenler dizisine ait. Nedenine gelince, ilk defa bir televizyon dizisi, seyircinin ısrarı üzerine yeniden başladı. Bu gelenek aslında Çocuklar Duymasın ve Dedektif Memoli ile başlamıştı, ama hiçbiri Seksenler gibi ses getirmedi. Saatine rağmen her gün 1 milyon 650 bin kişi gibi bir seyirci, saat 18’de TRT’de buluşuyor. Bu dizinin normal bir saatte ve tek bir günde olduğunu düşünsenize…

YEMİN

Bir başka karnesi iyi olan dizi ise, Kanal 7 ekranlarında yayınlanan, Yemin dizisi. Yemin’in yönetmen koltuğunda benim de olan, son derece mükemmel bir adam Ayhan Özen oturmakta. Günlük bir dizi ve kanalının çok popüler olmamasına rağmen, günlük olarak ortalama 2 milyon 800 bin gibi seyirciye ulaşıyor.

KURŞUN

Kurşun ise, çok büyük hayal kırıklığı yaşattı. Bana kalırsa dizinin finali çok yakındır. Ara sezona varabilir, belki varmayabilir. Bekleyip göreceğiz diyelim. Dizinin tutmaması ekip için kötü olsa da, Engin Altan Düzyatan için çok ayrı bir kötü oldu. Neyse, reytinglerin sahibi Kenan İmirzalıoğlu’nun, Mehmed Bir Cihan Fatihi ve yılların dizisi Kurtlar Vadisi’nin, sinema filmi bile tutmamıştı. Bence, kişilere değil, tamamen anlatılmak istenilen olayın, seyirci tarafından anlaşılmamasına bağlıdır. Beni yanlış anlamayın, ben burada seyirciyi aptal yerine koymuyorum, zaten koyamam da, sadece anlatılanın, istenildiği gibi anlatılmaması olayıdır.

M. Çağatay KILINÇ

F: http://www.facebook.com/aydinliyazar
İ: http://www.instagram.com/aydinliyazar

Tarih:Magazin

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir