İçeriğe geç

Türkçe’nin Sahibi Öldü!

Tarık Ünlüoğlu

Aydınlı Yazar resmi instagram hesabından, vefat ettiği gün sade bir başsağlığı mesajı paylaşmıştım. Ancak, ben de Tarık ağabeyi öldüremeyenlerdenim. Kimimiz televizyondan, daha eskiler tiyatro oyunlarından tanır. Ben ise ilk olarak ”Kurtlar Vadisi”nde Testere Necmi, daha sonra EDHO’da Ünal Kaplan olarak benimsedim. Bire bir tanıma şansım olmasından dolayı ise, kendimi şanslı hissedenlerdenim.

En son olarak Nisan ayında, dizi setine ziyarette görmüştüm. O zaman sağlığında bir problem yoktu. Zaten Mayıs ayında hastalığı ilerlemiş ve Ekim ayında ise, Tarık ağabeyimizi bizden almıştı. Ben Tarık ağabeyi; ”Türkçe’yi en güzel konuşan adam” diye hitap ederdim. Ve, benim için hep öyle kalacak. Herkesin ustası, sanatta ve insanlıkta herkesin örnek alması gerektiği bir insan.

Edho’nun geçtiğimiz salı günü yayınlanan bölümün de, Ünal Kaplan’a vedası, göz yaşartıcı nitelikteydi. Hızır Çakırbeyli ile arası olmayan Ünal Kaplan’ın ölümüne, Hızır Çakırbeyli bile üzüldü. EDHO ailesine bir kez daha başsağlığı diliyorum.

Güle güle Türkçe’nin sahibi TARIK ağabey…

Tarih:Magazin

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir