İçeriğe geç

Mekanın Sahibi Geri Geldi

Oktay Kaynarca

Dün, beklenen dizi EDHO 5. sezonuyla evlerimize konuk oldu. Reytinglere bakılınca, dizinin çok özlendiği her halinden anlaşılıyor. Reytingler de, 8.04 oranla, zirvedeki yerini almış.
Dizide Hızır’ın evi ve ofisi değişmiş. Galeri gitmiş, ev gitmiş. Hızır artık, Ünal Kaplan’ın evi ve ofisini, Ünal Kaplan’da, Amerika’lıların evi ve ofisine oturur olmuş.
Buraya kadar bir sorun yok. Dünkü bölüm zaten nefesleri kesti. Bol aksiyonlu bir bölüm izledik. Bana ”Dizi de herhangi bir problem gördün mü” diye soracak olursanız, kesinlikle ”Evet” diye yanıt veririm. Yeni oyunculardan, Naz Elmas…

Bence Diziye Gitmemiş

Naz Elmas

Hızır’ın sevgilisi olarak diziye giren Naz Elmas, bence diziye pek gitmemiş. Daha dizinin başlamasına bir ay kala, arkadaşımın birisiyle bu konu hakkında yazışmıştık. Ben arkadaşıma ”Naz Elmas iyi oyuncudur, bence, bu rolün hakkını verir demiştim.” Meğer yanılmışım. Bir Deniz Çakır’ın, bir Sanem Çelik’in veya ne bileyim bir Meryem Uzerli’nin yanında, bence sınıfta kaldı. Tiyatro bölümünden mezun olan Elmas’ın, kendisi gibi oyuncu olan ablası Açelya Elmas, Hızır’ın sevgilisi olarak girseydi, bence daha iyi rol yapardı. Kaldı ki, Açelya Elmas müzik bölümü mezunu. Açelya Elmas aynı zamanda Kenan İmirzalıoğlu’nun başrolünde oynadığı ”Deli Yürek” dizisinde de rol almıştı. Dediğim gibi, dün gecenin galibi kadın oyunculardan Ceren Benderlioğlu, kaybedeni ise kadın oyunculardan Naz Elmas…

Bir Sürpriz Vardı!

Zübeyr Şaşmaz

Şaşmaz kardeşlerin en küçüğü olan yönetmen Zübeyr Şaşmaz, EDHO’nun yönetmenleri arasında yer aldı. Bildiğiniz üzere EDHO’nun, Mart ayına kadar yapımcılığını, ağabey Raci Şaşmaz yapmaktaydı. Bu da akıllara, ”Zübeyr Şaşmaz, EDHO’da yapımcı koltuğunu devralır mı sorusunu getirdi.” en azından ben de böyle bir yankı uyandırdı. Ve bence, böyle birşey söz konusu olursa, çok güzel olacağı kanaatindeyim.

Muzaffer Çağatay Kılınç

F: http://www.facebook.com/aydinliyazar
İ: http://www.instagram.com/aydinliyazar

Tarih:Sinema

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir