İçeriğe geç

Köşk’ün Mimarı; Atilla KOÇ

Atilla KOÇ
Kültür ve Turizm Eski Bakanı

Atilla Koç; Köşk’ün ağabeyi… Köşk’ün ve Köşk’lüyüm diyen herkesin dayısı… Yeryüzü ile gökyüzü arasındaki en güzel il olan Aydın’ın, en güzel yatırımlarını yapan adam…

Hepiniz bilirsiniz, Atilla Koç, Aydın’ın Köşk ilçesinde doğmuş ve gerçekten ilçemizin en çok okuyan ve en iyi mertebelere gelmiş insanı. Gurur ve kibirden daima uzak durmuş, halktan hiçbir zaman ayrılmamış, tamamen içimizden birisi. Köşk’e çok hizmetleri oldu. Üniversite, belediye binası, hükümet konağı vb. gibi.

Önceki dönem belediye başkanı Sn. Rıfat Kadri Kılınç’ın söylemi ile; ”Köşk’e yapılan her hizmetin altında, nakış nakış Atilla Koç imzası vardır.” O zaman, çok rahat diyebiliriz ki, Köşk demek Atilla Koç demek, Atilla Koç demek, Köşk demek…

Bu sefer bir hizmeti var ki, beni çok duygulandırdı. Bir Köşk’lü olarak, bu hizmetten dolayı hem çok onur duydum, hem de Bakanımız Sn. Atilla Koç beyefendiye, bir kez daha hayran kaldığımı belirtmek isterim. ”6 Eylül 1922 Namazgahı”nı, ilçemize kazandırması, ilçemiz insanlarını, özellikle çocuklarımızı ibadete teşvik edeceğini düşünüyorum. Bir de, böylesine kutlu bir açılışı, Köşk’ün düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümünde yapması, tüm ilçe vatandaşlarımızı onurlandırdığını düşünüyorum.

Açılışa; T.C. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sn. Zehra Zümrüt Selçuk, T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofis Başkanı Sn. Ali Taha Koç, Aydın Valisi Sn. Yavuz Selim Köşger, Köşk Kaymakamı Sn. Tarık Açıkgöz, Ak Parti Aydın Milletvekilleri Sn. Mustafa Savaş, Bekir Kuvvet Erim, Metin Yavuz ve Rıza Posacı, Ak Parti Aydın İl Başkanı Sn. Ömer Özmen, Ak Parti Köşk İlçe Başkanı Sn. Halil Mollaoğlu, Köşk Belediye Başkanı Sn. Nuri Güler, Aydın ilçe belediye başkanları, önceki dönem Köşk Belediye Başkanı Sn. Rıfat Kadri Kılınç ve il ve ilçe teşkilatı, 6 Eylül 1922 Namazgahı açılış törenine katılım sağladı.

Bir kez daha, bu vesileyle Sn. Bakanımız Atilla Koç beyefendiye, şahsım ve güzel ilçemiz adına, teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Tarih:Sinema

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir