İçeriğe geç

Güle Güle Yaz

Ah o sıcaklığıyla bizleri uyutmayan, güzel yaz akşamları. Bugün, takvimler 31 Ağustos’u gösteriyor. Bir yaz daha bitti ve bugün 23.59 itibariyle, bizlere veda ediyor.


***

Sizlere bu yaz neler getirdi bilmiyorum ama, bana çok getirdi. Mayıs’tan başlayalım mı?

Ramazan Ayı’nın girmesinden başlayayım ve seri bir şekilde geçeyim. Hem siz sıkılmayın, hem de ben çok dalmayayım. Ramazan Ayı’nın ilk günüydü. İlk oruçlar tutuldu ama, hava yağmurlu ve serin geçiyor. Bense, o gün ismini veremeyeceğim ama ülkemiz için çok önemli bir isimle tanıştım.

Tam olarak gününü hatırlamasam da, TRT ile yollarım buluştu.

Buraya da, fotoğrafımızı koymak istedim, ülkemizin önemli yapımcısı ve oyuncusu Necati Şaşmaz abimle, tanışma fırsatını bu yaz bana verdi.

Yaz aylarından Temmuz’u bitirmek üzereydik. Takvimler bu defa 25 Temmuz’u gösteriyordu. Allah’a şükür bir çift, zeytin göz tanıdım. Galiba, yazın bana en güzel anısıydı.

12 Ağustos’un ise, yine ben de yeri farklı. Tam anlatamadığımdan dolayı, içi biraz boş gibi duruyor ama idare edin. Aslında ben dolu dolu bir yaz geçirdim.

TRT’ler geldi, Necati abimler geldi… Ben birçok ünlü ile tanıştım ve bazılarıyla çalıştım. Ancak, şuna inanın ki, insanın hayranı olduğu bir ünlüyle, kahvaltıda buluşması gerçekten çok farklı oluyormuş.

”Temmuz’da aşk başkadır.” cümlesini, bu Temmuz’da iliklerime kadar yaşayan ben, hayatımın geri kalanını da buldum.

Allah ömür verdiyse, bizleri önümüzdeki yaz neler bekler bilinmez ama, 2021 yazı, galiba tüm yazlardan güzel olacak…

M. Çağatay Kılınç

F: http://www.facebook.com/aydinliyazar
İ: http://www.instagram.com/aydinliyazar

Tarih:Hayat

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir