İçeriğe geç

Artık Yeter

Bugün sabah uyandığımda, herkes bir şeyler paylaşmış. Twitter ”EmineBulut” TT olmuş. Kendi kendime ”Heh, eyvah kesin bir şeyler olmuş.” dedim. İlk başta giremedim, korktum. Sonra siyasidir, boşvereyim dedim. Sonra instagrama girdim, hikayelere bakarken, ”Emine Bulut” isimli bir ablamız, 10 yaşındaki kızıyla birlikte lokantada yemek yerken öldürülmüş.

***********

Önce rüyadayım sandım. Çünkü, hangi cani çocuğuyla oturan bir anneyi öldürebilir ki? Unuttum, benim hemcinslerim var. Şerefsizin birisi, çocuğun gözü önünde, eski karısını öldürüyor. Bakın altını çiziyorum, eski karısını…

Kadın ”Ölmek istemiyorum.” diyor, kızı ”Anne ölme” diye saçını okşuyor. Bizim milletimiz ne yapıyor biliyor musunuz? Can çekişen kadına tampon yapacaklarına, videoya alıyorlar. Tabii, videoya almak, candan önemli. Hata kaza o videoyu kaçırırsan, neler olur bu dünyada dimi? Ya, katilin binip gittiği taksiciye ne demeli? Bugün, ”Emine Bulut” ölmedi, bugün insanlık öldü, insanlık. Hayvanlara derler ya, köpeğe bak aklı yok, köpektir ısırır… O köpek, senden daha insan be. İnsan gibi görünen mahluklara lütfen köpek demeyin, ben de köpek besledim ve benim beslediğim köpek, bana hiç saldırmadı.

Emine ablaya dönecek olursak. Bugün sosyal medya mecralarında, ne yazık ki bazı yazılar gördüm. İyi olmuş diyenler gibi. Ben kadınlara hep önem veririm ve saygım sonsuzdur. Benim hiç kız kardeşim olmadı, iki erkek kardeşim var ve Allah onlara uzun ömür versin, ikisini de çok severim. Benim bir kız kardeşim olsun isterdim ve olabilirdi de, bugün öldürülen kadın, benim ablamda olabilirdi. Benim bir annem var ve beni bir kadın doğurdu. O besledi, o büyüttü, o okuttu, hep o yardım eli uzattı…

Ve benim bir karım olacak. Şimdi diyeceklerimi, sözde erkekler okuyunca mutlaka kızacaklardır. Hayat müşterektir. Evlenince, yeri gelir yemekte yaparım, yemek yapımında yardımcı da olurum. Misafir geldiğinde, bir bardak çayı da ben taşırım. Bunlar ayıp değildir, bunlar yapılması gerekenlerdir. Biz babamızdan kadına nasıl davranılmasını gerektiğini iyi öğrendik. Belli ki, babamda Peygamber Efendimiz’den kadına nasıl davranılması gerektiğini iyi öğrenmiş.

Yine bugün twitterda okudum; ”Kadınlar bazen dayağı hakediyorlar” yazmış kör cahilin birisi.

Ve bir söz yükseldi Veda Hutbesi’nden;

KADINLAR SİZE ALLAH’IN EMANETİDİR.
(Hz. Muhammed S.A.V)

Kısas, mutlaka uygunlanmalı ve kadına şiddete artık, gerçekten dur denmeli.

UNUTMAYINIZ! Cennet, annelerin ayakları altındadır.

Muzaffer Çağatay Kılınç

Facebook: http://www.facebook.com/aydinliyazar
İnstagram: http://www.instagram.com/aydinliyazar

Tarih:Gündem

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir