İçeriğe geç

Türk Sanat Müziği Bitiyor, Yetiş Cumhurbaşkanı’m!

Recep Tayyip Erdoğan – Cumhurbaşkanı
Emine Erdoğan – Cumhurbaşkanının Eşi
Muazzez Ersoy – Sanatçı

Sabah uyandım ve instagram da dolaşırken, gözüme bir haber çarptı. Muazzez Ersoy demiş ki; “Sanat müziği inanılmaz bir durgunluk yaşıyor. Başkan Erdoğan’a buradan sesleniyorum. Türk müziğine ağırlık verilerek bir şeylerin yapılmasını istirham ediyorum müziğimiz bitmiş durumda. Gençler popüler müziğe kaymış durumda.” diyerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, seslenmiş.

  • Birlikte düşünelim. Sn. Recep Tayyip Erdoğan bir cumhurbaşkanı. Bu adam, ülkenin ekonomik sıkıntılarıyla mı, sinema sektöründeki sıkıntıyla mı, spor üzerindeki sıkıntıyla mı, sanat, tiyatro, müzik vb. aklınıza gelebilecek her türlü sıkıntıyla mı ilgilensin yoksa, gençler popüler müziğe kaymış, vay efendim tut elimizden…

Böyle birşey yok… Gençlerin popüler müziğe kayması, gençlerin kendi tercihidir. Dünya yenileniyor, ülkeler teknolojiye ve gündeme ayak uydurmaya çalışıyor. Türk Sanat Müziği’nin kalbimizde yeri her zaman olacaktır, ama Türk Sanat Müziği’ndeki yenilenmeyi düşünecek olan kişi Sn. Recep Tayyip Erdoğan değildir. Siz şarkıcılar olarak, bir önergeyle gidersiniz, gerekli bakanlık onu inceler. Zaten uygunsa, cumhurbaşkanımız ona her türlü destek sağlar.

Yani demem o ki, Amerika’yla ekonomik savaş verdiğimiz bugünler de, Sn. Cumhurbaşkanımız sizin bu çağrınıza kulak asmaya bilir. Siz bir önerge hazırlayarak, bakanlıklara sunarsanız, cumhurbaşkanımız size her türlü desteği sağlayacağından şüphem yok.

M. Çağatay Kılınç

http://www.twitter.com/aydinliyazar
http://www.instagram.com/aydinliyazar
http://www.facebook.com/aydinliyazar


Tarih:GündemMagazin

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir