İçeriğe geç

Yola Çıkmak

Aşk kervanının yolu çetin ve uzundur. Gemisi defalarca değil, bir kez kalkar. Bir insanla tanışırsın, hoşlanırsın, karakteri, senin karakterine benzer… Bunu bu şekilde uzatabiliriz. Karşı cinsimizle yola çıkmak için, önce onu tanımamız gerekir. O yol çetindir, önünüze engeller çıkacaktır. Bu en büyük engeller ise, kişilerin kendi geçmişleridir.

Geçmişimizi İnceleyelim

Haydi herkes bunu okurken, geçmişine bir göz atsın. Ben de atayım. Tam şöyle ilkokul anılarıma inecektim, geleceğim mesaj attı. Biraz ara verdim… Şimdi geldim ve kaldığımız yerden devam edelim. Ben hayatı, ciddiye almamaya başladığımda, kazandım. Nasıl mı? Öncelikle her yüzüme gülenin, yüzüne güldüm ve o kişilere güvenmedim. Dost oldum belki ama, yine güvenmedim. Uzak geçmişime gideyim, bakıyorum da, iyi ki güvenmemiş ve onların sahte gülücüklerine, sahte bir gülücükle karşılık vermişim. Bu yakın geçmişimden kastım, karşı cinse olan bir olay değil. Aksine, tüm cinslere olan bir durumdur.

Karşı cinsimize gelecek olursak; Hepimizin bir pişmanlığı vardır. Ama yakın, ama uzak tarihimizde, ama mutlaka vardır. Hayat illa ki, oralarda bir yerlerde bize, ufak bir tokat atmıştır. Özellikle siz kadınlara… Kim bilir bir erkek tarafından, kaç kere dışlandınız veya hor görüldünüz. ”Yola Çıkmak” sizin önünüze geldiğin de, haklı olaraktan korkuyorsunuz. Belki birçok erkek, ‘Seni Seviyorum’ diyerek, önce seni kendisine çekti ve sonra karakterine uyan bir şekilde defolup gitti.

Peki Kadın Haksız mı?

Kadın sonuna kadar haklı… Şimdi bazı erkekler çıkıp diyecek ki, ”Bizi neden yerden yere vuruyorsun kardeşim?” diye soracaklar. Ben, seni veya bir başkasını vurmuyorum. Ben olanı, olduğu gibi, tarafsızca anlatmaya çalışıyorum.

Kadının da, suçu var elbet. Aşkta yola çıkacağın kişiyi, çok iyi tanımalısın. Ve unutmamalısın; Uzun ve zor yollar, ucuz insanlarla çıkılmaz. Karakteri sağlam ve kadının bir anne olduğunu unutmayan bir insanla çıkılır.

Bir yazımın daha sonuna gelmenin sevinciyle, hepinize iyi günler diliyorum.

M. Çağatay Kılınç

Facebook: http://www.facebook.com/aydinliyazar
İnstagram: http://www.instagram.com/aydinliyazar
Twitter: http://www.twitter.com/aydinliyazae

Tarih:Sinema

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir