İçeriğe geç

Paran Varsa Yönetirsin

Nathan Rothschild

Hepimizin bildiği gibi, dünyadaki devletlerin çoğunda, devletlerin yetkisi sınırlıdır. Yetki; Şirketlerdedir. Bu düzen, bizim ülkemizde de mevcuttu. Aslında, dünyada 300 senedir, bu düzen var. Peki bu düzen nedir? “Paran varsa devletleri yönetebilirsin.” Bu bir sömürü düzenidir ve sömürü düzeninin değişmez tek maddesi “Paraya sahip ol ve onu kaybetme”dir. Bir dönemin para babası olarak bilinen “Nathan Rothschild” bir açıklamasında şunları diyordu; “İmparatorluğu yönetmek için kimin kral olduğu umurumda değil. Çünkü, Britanya’nın para arzını kim kontrol ediyorsa, imparatorluğu da o kontrol eder. Ben Britanya’nın para arzını kontrol ediyorum.” Bazıları bu sözün, bir ego gösterisi olduğunu söyleyebilir. Benim için ise, tamamen “Gücü olan konuşur” sözüdür. Güç ise, para gücüdür.

Bizim ülkemizde de para babaları hükümetleri yıkıp, yerine yeni hükemetler (liderler) getirebiliyorlardı. Başbakanları, pijamasıyla karşılayan, iş adamlarımız vardı. Hiçbir siyasi lider veya başbakan, bu iş adamlarına, yani baronlara karşı gelemiyor, onların dediklerini yapıyordu. Ancak bizim ülkemizde bu sistem, değişmeye başladı. Baronların karşısında dik duran ve yanına halkı alarak, baronları kontrol eden bir adam geldi.

Recep Tayyip Erdoğan

T.C. Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan, baronlara eyvallah etmedi ve halkı yanına alarak, başta ülkemizin baronları olmak üzere, dünyanın baronlarını dize getirdi.

Buna bir örnekle sabitlemek gerekirse, Erdoğan’ın sigara çıkışı, işin sağlık boyutuna yönelik değildir. Tamamen sigara şirketlerine karşı açılmış bir savaştır. Kenevir çıkışı da aynı şekilde, Amerika’ya ve Kenevir üretimini elinde tutan şirketlere açılmış, büyük bir savaştır.

Ne yazık ki, dünyada ve ülkemizde bu tip örnekler çoktur. Ancak önemli olan, bunlara savaş açıp, yönümüzü belli etmemizdir. Bu Yahudi’ler, dünyanın en zengini olmalarına rağmen, sıralamada fazla yer almamaktadırlar. Bunların herşeyi planlı bir şekilde, proğramlı olarak ilerletmeye özen gösteriyorlar. Bunu yaparken, içimizden bir hain seçiyorlar. Dini kullanarak, kendilerini senden, benden daha dindar olarak gösteriyorlar. Sonuç olarak, seni dininden edebiliyorlar. Bu satırları okurken, eminim hepinizin aklına “Fetö” terör örgütü gelmiştir. Doğru bu yüzyıldaki, içimizdeki hain, Fetö yapılanmasıdır.

Değerli okurlarım; bankalardan çektiğimiz krediler, Amerika’nın ülkemize dayattığı gazete, tv kanalı, dizi ve sinema gibi vb.. gibi dayatmalara karşı, tepkimizi koruyalım. Tek ülkemiz var ve bunlar partilere bakmıyorlar. Yönetemediği lideri, baştan indirmeye çalışıyorlar. Bu tuzağa düşüpte, yarın pişman olmayalım. Unutmayın; Herkes fani, yarın çok geç olabilir.

M. Çağatay Kılınç

Tarih:Sinema

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir