İçeriğe geç

Dost Görünümlülere Artık Geçit Vermeyelim!

Ömrüm boyunca kim olursa olsun, önce insan olsun anlayışıyla hareket ettim. Memleketçilik anlayışından, oldum olası zaten uzak durdum. Bir türlü uzak duramadığım, dost görünümlü menfaatçi, şerefsiz, karaktersiz insanlar oldu. O tür insanları öyle güzel tanıyorum ki, makamı mevkisi olduğu için, sürekli yalakalıkla iş çözmeye çalışıyorlar. Dertleri çevre, dostları makam ve mevki, imanları ise; PARA olmuş.

Senin kötü olmanı isterler…

Bu tür insanlara baktığın da, ilk başta onları, kendine dost bilirsin. Senin iyi olduğunu istediklerini düşünürsün… At gözlüğünü çıkarıp attığında ise, senin kötü olduğunu, istediklerini maalesef ki, görürsün.

Böylelerine karşı nasıl olmalıyız?

Bu tarz insanlara karşı, açık ve net belirtmeliyim ki, tavrımızı koymalı, bunların dostluklarının yalan olduğunu, kırmadan belirtmeliyiz. Örnek vermek gerekirse, onların yanına çok sık gitmemeli, çok fazla onlarla muhabbet etmemeliyiz. Koymuş olduğumuz bu tavır sonucun da, bu tarz karaktere sahip karaktersizler, yaptıklarının yanlış olduğunu ve bu şekilde dost kaybettiklerini anlayacaklardır.

Ne demiş büyüklerimiz; İnsanların yaptığı sahte paralar kadar, paraların yaptığı sahte insanlar da vardır.

M. Çağatay Kılınç

http://www.facebook.com/aydinliyazar
http://www.instagram.com/aydinliyazar

Tarih:Hayat

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir