İçeriğe geç

Geri Sayım Başladı!

Binali Yıldırım
Ekrem İmamoğlu

Öncelikle hepinize merhabalar. Çok uzun zamandır, bazı sebeplerden dolayı, yazamıyordum. Bildiğiniz üzere, yarın İstanbul seçimleri var. Bu seçimlerde, 6 Mayıs’tan bu yana, adayları, sizinle bir tartışmak istedim.

Her şeyden önce, Binali bey, sempatisiyle ve sakinliğiyle, beğenileri yine üzerine çekti…

Ekrem bey ise, yine sert ve kendisiyle çelişen birçok cümle kurdu…

Geçtiğimiz pazar günü, İsmail Küçükkaya’nın moderatörlüğünde, Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu, canlı yayında soruları yanıtladı. Önce her şey normal gözükürken, sonra bakın ortaya neler çıktı.

İsmail Küçükkaya, otele girerken
İsmail Küçükkaya, otele girerken

Bir de, İsmail Küçükkaya, Binali Yıldırım’a sorular verdi… diye laf çıkarmışlardı. Meğer, sorular verilmiş, ama kime verilmiş, Ekrem İmamoğlu’na verilmiş. ”The Marmara” otelde buluşan İsmail bey ve Ekrem bey, öyle olacak ki, şifreleri bile belirlemişler. Ekrem bey öksürüyor, söz hakkı ona geçiyor…

Çok tartışılan bir başka konu ise, Ekrem beyin, kendisine oy vermeyecek olan bir gence, tokat atmasıydı. Gerçekten olayları tarafsız baktığımız da, CHP’yi birden iktidarda diye düşünelim. Bu fotoğraflar demek oluyor ki, resmen diktatörlükle yönetileceğiz.

Bir başka skandal ise, sayın Ekrem İmamoğlu’nun ”Valiniz itlik yapmıştır.” demesi. Şimdi, bana kimse demesin ki; ”Sn. İmamoğlu, valiye böyle bir kelime sarfetmemiştir.” Bana kimse böyle bir şey demesin. Video için tıklayınız. Bu video gerçek ve Fatih Portakal bey bile, buna tepki göstermiştir.

Binali Yıldırım ise;

Binali Yıldırım

Geldik sn. Yıldırım’a. Dün gece Okan Bayülgen’in proğramına çıkan, İBB başkan adayı Binali bey, yine ortalığı espirileriyle kırdı geçirdi. Seçim sürecini ve İstanbul seçimlerini değerlendiren Yıldırım’a baktığımızda, geriye bıraktığı koskoca, bir 16 yılı var. Ulaştırma Bakanlığı, Başbakanlık ve Meclis Başkanlığı gibi, önemli görevlerde bulunmuş bir isimden bahsediyoruz.

Böylesine büyük bir isim, hizmet aşkıyla yandığını ve İstanbul’a olan aşkını her fırsatta belirterek, İstanbullulardan 5 yıl vize istiyor.

Samimiyetine, tecrübesine, bilgi ve birikimine baktığımız zaman, Binali bey sanki, Ekrem beye göre artı konumunda geliyor.

İstanbul hazır, yeni başkanını bekliyor. Sadece İstanbul’mu, tabiki hayır. Tüm dünya hazır, gözler 23 Haziran’da…

M. Çağatay Kılınç

Tarih:Gündem

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir