İçeriğe geç

Adaylığını Açıkladı

Hüseyin Bayraktar

Herkese merhabalar. Bugün sizlere, yeri geldiğinde bir abi olan, yeri geldiğinde bir sırdaş olan, Aydın’ın Efeler ilçesinin, Umurlu Mahallesi’ndeki, genç muhtar adayı, Hüseyin Bayraktar’dan bahsetmek istiyorum. Daha önce, birkaç defa sayfamda kendisinden bahsetmiştim. Bu kez farklı bir olayla, bahsedeceğim.

Bildiğiniz üzere, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimini arkamızda bırakmış bulunmaktayız. 31 Mart’ta Umurlu mahallesinden bir genç, elini taşın altına koyup, bende varım demişti. Beş kişinin katıldığı adaylık yarışmasında, 5’inci olarak tamamlayan Bayraktar, ertesi gün yaptığı açıklama da, küskün veya kırgın olmadığını belirtmişti. Tek bir sitemi vardı, o da bir kişiyeydi. O kişi şimdilik bende kalsın. Bayraktar ile dün yaptığım telefon görüşmesinde, hizmet aşkıyla hâla yanıp tutuştuğunu gördüm ve ona sordum;
– ”Muhtarım, yeni seçimden çıktın ve seninle görüşemedik. Kaybettin ama hayırlara vesile olsun.” dedim.
O da bana;
+ ”Kardeşim, bizim hizmet için koltuğa veya bir makama ihtiyacımız yok, biz gücümüzü Umurlu’dan alıyoruz, genç kardeşlerimizden, kadınlarımızdan, efe erkeklerimizden alıyoruz. Allah ömür verdiyse, seçilen muhtarımız, ‘görev var’ dediğinde Umurlu için ben de varım. Allah nasip ederse, 2024 seçimlerinde yeniden adayım.” dedi.

Bu konuşmadan ne çıkar? Hüseyin Bayraktar’ın koltuk için değil, hizmet için aday olduğu ve beyanı üzerine tekrar aday olacağı… Bayraktar’ın önünde kocaman bir 5 yıl var. Belli ki, bu seçimlerde eksik kaldığı tarafları var. Gönüllere dokunamadı, kapı kapı gezemedi veya gezse de, derdini tam anlatamadı. Kendi kendine bir fizibilite yapmalı ve en hızlı bir şekilde başlaması gerekli, diye düşünüyorum. Umurlu’nun nüfusu küçümsenmemeli ve unutulmamalıdır ki, büyükşehir yasası çıkmadan önce, Umurlu bir belediyeydi ve o belediyenin başkanı, şuan Ak Parti Mv. Sn. Posacı’ydı. Yani, Bayraktar, aslında oraya muhtar olduğu takdirde, oranın en yetkili mülki amiri olacak. Eğitimini de tamamladıktan sonra, daha yüksek makamlar neden olmasın?

M. Çağatay Kılınç
F: http://www.facebook.com/aydinliyazar
T: http://www.twitter.com/aydinliyazar
İ: http://www.instagram.com/aydinliyazar

Tarih:Hayat

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir