İçeriğe geç

Teşkilat Yalnız Bırakıyor

Binali Yıldırım – Ak Parti İBB Başkan Adayı

Bildiğiniz üzere YSK 2 hafta önce, İstanbul’da yerel seçimlerin, iptaline karar verdi. Bunun ardından Ak Parti Cumhur İttifakı Adayı Binali Yıldırım ve CHP Millet İttifakı Adayı Ekrem İmamoğlu sahaya indi. Ben de bu süreçte iki adayı yakından takip etme fırsatı buluyorum. Yapılan anketlerin sonuçlarını incelemeye çalışıyorum…

*** *** *** *** *** *** *** ***

Bazı anket şirketleri ve taraflı basınımız, Ekrem İmamoğlu’nun maduriyeti üzerine, bu seçimlerde 500 bin fark atacağını garanti, 1 milyon fark atmasını da beklediklerini, öngörüyorlarmış. Bu beni gerçekten çok güldürdü. Benim küçükte olsa bir siyasi geçmişim olduğundan ve az buçuk da siyasetten anladığım kadarıyla edindiğim tecrübe, böyle bir sonucu doğurmayacağı yönündedir.

Ak Partili Seçmende Partizanlık Var

Ak Parti’ye oy vermiş veya veren seçmende, partizanlık kavramı mevcut. İl, ilçe hatta merkezi yönetimdekilere bile kızsalar, seçim günü kıza kıza gidip oy veriyorlar. Ak Parti’nin küskünleri diye bir şey olduğunu da düşünmüyorum. Sandıklar Ak Parti’liler tarafından güzelce beklenirse, oy çalmanın önüne geçilirse, seçimi Binali Yıldırım’ın alacağından hiç şüphem yok.

Tabi, şöyle bir gerçek var ki, Ak Parti’lileri derinden üzmeli. Az önce, telefonuma gelen bir bildirim sonucunda, edindiğim bilgiye göre; ”CHP Aydın İl Örgütü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun seçim kampanyasına katkı sunmak için, 150 liralık bağış yaptı.” Bu durumun sadece Aydın ile sınırlı kalmadığını, benim bunu öğrenmem, her ne kadar Aydın’da yaşamıyor olsam da, Aydın’lı olduğumdan dolayı, olduğunu düşünüyorum. Ak Parti Aydın İl Teşkilatı, Binali Yıldırım’a böyle bir destek yaptı mı, yaptıysa basında neden duyurulmadı? Belki, Binali beye, diğer il ve ilçe teşkilatlarından yardım vardır. Eğer yoksa, il teşkilatları Binali Yıldırım’ı yalnız bırakıyor demektir.

M. Çağatay Kılınç

F: http://www.facebook.com/aydinliyazar
T: http://www.twitter.com/aydinliyazar
İ: http://www.instagram.com/aydinliyazar

Tarih:Siyaset

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir